[visual c++] program sie nie uruchamia

0

Witam

Skończyłem pisać amatorski program, niestety mam dość poważny problem. Program działa tylko na moim komputerze. Na innych wyskakuje błąd:


Nie mozna uruchomić aplikacji ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa. Problem może rozwiązać ponowne zainstalowanie aplikacji.

Program pisałem w Visual c++ 2008 na domyślnych konfiguracjach tworząc projekt CRL.

0

Na innych komputerach jest zainstalowany .NET Framework w odpowiedniej wersji?

0

Hmm zapewne nie ma... Dopiero się uczę, więc proszę o wyrozumiałość... Pewnie musiałbym napisać jakis instalator który instalowałby NET Freameworka. Znasz może jakiś tutorial albo jakiś gotowy instalator tego typu? Chyba że jest jakieś inne rozwiązanie?

0

Project->[nazwa_projektu]Properties->Configuration Manager-> i w kolumnie Configuration zmieniasz na Release, powinno śmigać.

0

Można pisać instalator... Ale mi by się nie chciało. :P To już nie wystarczy kazać użytkownikowi zainstalować framework samemu?

0

Visual Studio (przynajmniej 2k10) potrafi sam wygenerować instalator - imho całkiem nawet to intuicyjne (jest jakiś projekt od tego, dorzuca się go do solucji i prawie od razu śmiga - trochę konfiguracji i jest)

0

byku_guzio: ale chodzi o instalator .net framework :) a Ty zdaje się wspominasz o instalatorze aplikacji... choć z drugiej strony, może instalator utworzony przez VS sprawdza obecność wymaganej wersji .net i proponuje linka do ściągnięcia? Nie wiem, nie sprawdzałem, ale być może tak jest.

0
kubARek napisał(a)

może instalator utworzony przez VS sprawdza obecność wymaganej wersji .net i proponuje linka do ściągnięcia? Nie wiem, nie sprawdzałem, ale być może tak jest.

Instalator może sprawdzić, ściągnąć i zainstalować, nie tylko .NET ale masę innych rzeczy.

0

Właśnie o tym mówię ;) Może ściągnąć i zainstalować wszystko co wpadnie autorowi do głowy ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0