Android telephony - Google Hack

0

Udało się komuś z was odpalić jakąś dowolną mp3 podczas trwania połączenia telefonicznego tak by osoba po drugiej stronie słyszała dźwięk bezpośrednio?
Google nie udostępniło do tego api, a w wykonywaniu połączeń jedyne czym możemy sterować z poziomu naszej apki to wykonanie połączenia, zakończenie, wyciszanie czy np nagrywanie rozmowy itp.

Zastanawia mnie jak działają aplikacje typu "Kawały telefoniczne"?
Nie chce mi się wierzyć że tam jest np głośnik podstawiony i z niego leci dźwięk

Zapraszam do dyskusji, nawet jeśli nie wiecie jak to zrobić, bo sam jestem ciekaw co o tym sądzicie, dlaczego nie da się takiego czegoś zrobić w łatwy sposób?

2

Tu masz trochę informacji na ten temat:
https://www.quora.com/Is-ther[...]so-both-the-sides-can-hear-it
Z tego co czytam to niektóre aplikacje to umożliwiają, ale nie ma pewności że druga osoba będzie to słyszeć

0

@Ephyron: ok dzięki, pewnie zaoszczędziłeś mi kilka lat życia, chciałem analizować paczki telecom i telephony, debugować jakoś ten kod. Z drugiej strony chyba nie ma rzeczy nie możliwych :D

0

Wszystko jest możliwe. W tym zakresie kod Androida jest otwarty. Możesz go zmodyfikować, skompilować i uzyskać wszystko czego tylko dusza zapragnie. Inną kwestią jest czy łatwo to zrobić czy nie i jaka wiedza jest do tego potrzebna.

1

@AfrykanskiPomorSwin: programistą Androidowym nie jestem ale używam takiej zacnej aplikacji Tasker, która automatyzuje wiele czynności - możliwości ma dużo.

Jest tam taka fajna akcja jak Say. Umożliwia ona syntezowanie tekstu na mowę - dowolny tekst statyczny czy dynamiczny (lokalnie generowany lub poprzez wavenet).
Podobnie zresztą można wybrać Music Play, która ma praktycznie te same właściwości.
Jako kanał można wybrać jeden z kilku dostępnych streamów: (wiem od strony UI Tasker nie grzeszy...)
Screenshot_20210713-192243.png

Kiedy wybiorę call, to dźwięk leci w głośniku od rozmów, a inne to tak jak widać. Gdyby odpalić dźwięk w kanale media, notification, ringer, to osoba po drugiej stronie by usłyszała ten dźwięk.

0

Właśnie by nie usłyszała, a powód jest w linku powyżej

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0