Przerobienie PWA do natywnej aplikacja na Androida i iPhone

0

Mam aplikację PWA. Wykorzystuję w niej jQuery, PHP, MySQL. Mam też powiadomienia PUSH, ale mam z nimi problem bo czasami nie dochodzą do usera, a są one w aplikacji najważniejsze. Liczę na to, że jak zrobię aplikację natywną, to powiadomienia na 100% dotrą do usera. Przy tej okazji chcę zrobić natywną aplikację na iPhona. Czytałem o wrapperach, gdzie robię tylko opakowanie, a reszta jest zaciągana. Myślałem też o frameworku Ionic, ale tam musiałbym pisać aplikację od nowa (nie znam node.js, angular, react).

Podsumowując, zależy mi na natywnych powiadomieniach w Androidzie i iPhone, ale nie chce budować aplikacji od nowa. Oczywiście chcę zachować dostęp do aplikacji poprzez WWW, ale powiadomienia będą tam zablokowane.

Czy ktoś mógłby mi poradzić jak ugryźć ten temat.

2

Ale pwa to jest strona internetowa, a nie aplikacja. Możesz pewnie osadzić stronę w jakimś WebView, ale to dalej będzie tylko strona internetowa. Według mnie, musisz aplikację napisać od początku.

P.S. na twoim miejscu poszukałbym przyczyny problemów z pushami. Oczywiście muszą być online (ale tak samo w aplikacji natywnej), a po drugie to przeglądarka je obsługuje i może tu jest problem - w konfiguracji przeglądarki. Nawet strony internetowe mogą dziś wyświetlać pushe bez potrzeby ich otwierania, więc i w pwa powinno to działać.

Jak chcesz natywnie i znasz js to możesz użyć Fluttera albo ReactNative, w obu się odnajdziesz, ale Flutter jest technicznie lepszy według mnie. Tyle, że Flutter to dart, a nie js, ale jest prosty jak budowa cepa i przypomina js

0

Właśnie service worker (który odpowiada za powiadomienia w PWA) mnie zwiódł. Przez jakiś czas jest OK, a potem nagle (np. po miesiącu) przeglądarka kasuje mi endpoint usera i powiadomienia nie dochodzą.
Wiem, że można wykorzystać most pomiędzy kodem JavaScript a natywnymi API. Ja chcę skorzystać z natywnego Push API, a cały serwis chcę ładować do wrappera.

1

Nie ma żadnego Push Api. Na Androidzie natywne jest FCM, które jest też na iOS, ale tam jest nakładką na jakieś jeszcze inne api od Apple (szczegółów nie znam).

FCM można jednak używać i w aplikacji pwa: https://firebase.google.com/docs/projects/pwa

0

OK Meini. Poczytam trochę więcej o powiadomieniach w aplikacji natywnej, niemniej i tak muszę przerobić PWA do aplikacji natywnej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0