Wyświetlanie kilku układów w recyclerView

0

Cześć.

Czy jest możliwość aby co któryś wyświetlany element za pomocą recyclerView był inny ??? Np. chciał bym napisać aplikację, która zawiera polskie kodeksy. Z uwagi, że poszczególnych artykułów w kodeksie jest dużo to raczej odpada tworzenie dla każdego osobnego textView. Dlatego moim zdaniem, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie wspomnianego już recyclerView. Poszczególny element recyclerView miał by się składać z przycisku "button" z nr artykułu oraz nazwą który po kliknięciu wyświetlał by w textView z tekstem danej normy prawnej. I to mniej więcej wiem jak napisać. Mój problem polega na tym, że kodeksy podzielone są na rozdziały i nie wiem jak w takim przypadku wyświetlić informację pomiędzy poszczególnymi artykułami o zmianie rozdziału. Dlatego wracając do pytania z pierwszego zdania zastanawiam się, czy jest możliwość a jak jest to w jaki sposób można to zrobić aby co któraś pozycja recyclerView składała się zamiast z wcześniej używanego buttona z textView np z dwóch textView z informacją o przejściu do np: "Działu 2 i Rozdziały IX".

Za pomoc z góry wielkie i serdeczne dzięki

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

2

Viewtype

1

Podbijam, MergeAdapter

0

Dzięki za podsunięcie pomysłu. Jeszcze jak mógł bym Cię prosić to podeślij mi linka do dokumentacji abym mógł to tam obczaić bo nie mogę tego znaleźć. Chyba że znasz jakiś dobry tutorial co mi to w miarę przyzwoicie wytłumaczą.

0

MergeAdapter się nie nadaje, bo on wyświetla najpierw wszystkie elementu typu A, potem typu B itd. A tutaj wygląda, że będziesz miał przeplatane te typy elementów.

Więc albo sam zaimplementuje obsługę view types w adapterze albo skorzystasz z gotowego rozwiązania - https://github.com/sockeqwe/AdapterDelegates

0

MergeAdapter bazuje na ViewTypach, wiec to jak powkładasz elementy do MergeAdaptera to już Twoja sprawa.

0
panryz napisał(a):

MergeAdapter bazuje na ViewTypach, wiec to jak powkładasz elementy do MergeAdaptera to już Twoja sprawa.

Nawet w artykule, który podlinkowałeś jest napisane

MergeAdapter allows us to display the contents of multiple adapters, in a sequence.

0

Czyli jak kodeks ma np 40 rozdziałów to muszę utworzyć 40 adapterów zawierających nazwy rozdziałów i 40 adapterów zawierających normy prawne z danego rozdziału a następnie połączyć to wszystko w jednym mergeAdapter ???

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0