Siemka. Jestem w trakcie pisania pierwszej aplikacji na androida. Odczytuję sobie dane z sensorów i wysyłam je do sieci (konkretnie do formularza na dysku Google). Jednak dane mają być pobierane co sekundę albo dwie, a w moim przypadku dzieje się to kilka razy na sekundę. Poczytałem trochę w sieci i dowiedziałem się, że za to opóźnienie odpowiedzialny jest ten fragment:

SensorManager.SENSOR_DELAY_NORMAL

Próbowałem fragment ten zamienić na zwykłego inta (1000000), tak żeby dane pobierało co sekundę jednak niestety nic się nie zmieniło. Przy zmianie opóźnienia na m.in. FASTEST również nic się nie zmienia... Dane nadal pobierane są kilka razy w ciągu sekundy. Wyczytałem, że informacja o opóźnieniu jest niby tylko jakąś wskazówką dla Androida i wcale nie musi się tego słuchać. Próbowałem również dać zwykłego sleepa ale to też nic nie daje :(

Ma ktoś może jakiś pomysł jak można by ten problem rozwiązać?

EDIT:

Muszę jeszcze jakoś obliczyć z jakim opóźnieniem te dane są wysyłane. Czyli jaki jest czas od momentu wysłania danych aż do ich zapisania w dokumencie. Jedyne co mi przychodzi do głowy na ten moment to pobranie czasu bezpośrednio po wywołaniu metody, który jest odpowiedzialna za wysłanie tych danych, a następnie pobranie tych danych z dokumentu i wysłanie ich z powrotem do aplikacji i również pobranie czasu. Potem tylko odjąć od siebie te dwa czasy.

Jest to dobra metoda? Czy może macie jakieś lepsze pomysły?