Pisanie aplikacji mobilnych

Odpowiedz Nowy wątek
2019-11-01 11:31
0

Witajcie planuję skupić się na tworzeniu aplikacji mobilnych tylko nie wiem jaki język będzie w obecnych czasach najlepszy. Chodzi o pisanie aplikacji i gier na Androida i iOS. Zależy mi aby pisać w jednym języku i tylko komplikować na dany system. Zastanawiałem się co będzie lepszym wyborem aby było uniwersalne Java czy C# a może jeszcze jakiś inny jezyk.

Pozostało 580 znaków

2019-11-01 12:04
0

Najłatwiej zacząć od Javy, za sprawą ugruntowanego środowiska jeśli chodzi o Androida. Zależy ile masz doświadczenia, bo jeżeli więcej to warto zastanowić się nad kotlinem. Obecnie można pisać także w języku dart, ale to raczej madaje się do prostszych projektów. Natomiast najbardziej przyszłościowy jest JavaScript, ale tutaj podobnie jak z dartem - raczej prostsze projekty (na pewno nie zaawansowane gry)

Pozostało 580 znaków

2019-11-01 12:09
0

@mexico: co do doswiadczenia w swoim czasie bawiłem się już w PHP i c++. Zastanawiałem się również nad Unity. Docelowo planuję dojść do czegoś jak gra Westland survival na androida oraz iOS. A jak ma się zastosowanie Javy do telefonów od Apple oraz czy dobrze gdzieś czytałem, że na androida można pisać w C#?

Pozostało 580 znaków

2019-11-01 12:34
0

Kretos: nie mogę się wypowiadać o c# na androidzie bo nigdy nie pisałem w tym jezyku. Natomiast na twoim miejscu poszukalbym w internecie jak dużo pisze się w tym języku dla Androida i IOS-a, jakie czekają problemy, ile materialow jest w internecie do nauki, jak duża jest społeczność programistów.
Kolejna kwestia to zastanów się czy na pewno chcesz od razu wkraczać w androida i ios. Może lepiej skupić się nad jednym z nich, w dopiero potem jak już się nauczysz to skupisz się na tym 2.
Na pewno jakbym miał do wyboru grę w javie czy w c# na windowsie, to wybrałbym ten drugi (mimo że c# nie znam), a to za sprawą tego że jest wlasnie np. Uniy, w skład którego wchodzą zaawansowane i zoptymalizowane algorytmy.
Wg. Statystyk więcej "gier" robi się w c# niż javie.
Natomiast jeśli chodzi o mobilki to panuje słuszne przeświadczenie że powinno się robić w "naturalnym" środowisku. Czyli nie w językach które są tłumaczone, emulowane itp. Chyba że jest konieczność, no i taka konieczność może tutaj wystepowac, bo chcesz jeden język do dwóch rzeczy .

Pozostało 580 znaków

2019-11-01 12:59
0

@mexico: a polecił byś jakieś kursy dot Javy?

Pozostało 580 znaków

2019-11-01 14:05
0

@Kretos: ja czytam tylko książki. Np Java for impatient Hortsmana. Ale jeśli chcesz od razu przejść do gier, to wystarczą na początku podstawy Javy, więc myślę że warto poszukać jakiegoś kursu na yb gdzie ktoś programuje jakąś gierkę. To było by dobre wprowadzenie, na tej podstawie mógłbyś coś kombinować samemu. Co o tym myślisz?

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0