Mikropłatności Google Play

0

Czy jest na forum osoba, która zaimplementowała mikropłatności w aplikacji rozprowadzanej przez Google Play?
Jeśli tak, to może zechciałaby się podzielić wiedzą na ten temat lub może podjęłaby się współpracy we wdrożeniu tego w mojej aplikacji?

0

A interesują Cię subskrypcje?

0

Jeszcze nie wiem.
Mam bank fotografii https://foto.3n.com.pl. Z Google Analitycs wynika, że więcej niż 50% ruchu jest z urządzeń mobilnych.
Strona jest na to przygotowana i wszystkie operacje można wykonać na komórce.
Ale to jednak jest uciążliwe (zakładanie konta, logowanie się, itd.).
W związku z tym od kilku tygodni pracuję nad aplikacją mobilną.
Aplikacja już jest. Można przeglądać zdjęcia zawarte w banku. Zdjęcie można ustawić jako tapetę lub pobrać do pamięci.
I teraz zastanawiam się co dalej. Czy dać właśnie abonament, za który byłby nieograniczony (lub ograniczony) dostęp do wszystkich zasobów, czy po prostu mikropłatność za pojedyncze pobranie (oczywiście z licencją do komercyjnego wykorzystania), czy może jeszcze inaczej (reklamy?).
Nie mam tu żadnych doświadczeń, zakładam jednak, że aplikacja może być lepszym rozwiązaniem niż strona internetowa, która jest, bo i zasięg większy i prostota zakupów, no i 50% ruchu z urządzeń mobilnych.
Chętnie więc posłuchałbym doświadczeń innych w tym temacie.

0

Jeśli chodzi o subskrypcje to możesz za pomocą tego zrobić takie abonamenty miesięczne, roczne, gdzie ludzie płacą i mają dostęp do zdjęć bez ograniczeń i zaplacili tylko raz. Wtedy tworzysz w google produkt określasz jego cenę i tyle.
Jeśli chodzi o dostęp do pojedyńczych zdjęć lub jakiś paczek. To nazywa się to in app purchases. Tworzysz jakąś opcję np 10 fotek w paczce i podpinasz pod tę paczkę opcję płatności IAP.

Google dostarcza mechanizm weryfikowania płatności czy user poprawnie zapłacił za produkt. Dostarcza również inforamcje o tym czy subskrypcja jest ważna czy nie. Jeśli chodzi o IAP to niestety jeśli zrobisz IAP dla paczki 10 zdjęć to będziesz potrzebować backend który będzie trzymał informacje o tym ile user już wziął zdjęć z banku.

0

W tej chwili mam tak, że klient kupuje tzw. kredyty, a jakie konkretnie pliki wybierze, to nie ma znaczenia, byle zmieścił się w kupionych kredytach.
To już jest zrobione i to działa (tzn. zlicza, pokazuje co pobrano, itd.)
Może taki kredyt (lub kilka kredytów) mogłoby być "produktem"?

A jak wygląda u nich proces uruchamiania oprogramowania. Jest jakaś "piaskownica" do testowania?

1

Tak, da sie to zamknąć w produkcie. To dokładnie tak samo jak kupowanie coinów w grze
https://medium.com/@vleonovs8[...]in-app-purchases-6143bda8d290

Co do testowania, to jest cały system:
https://developer.android.com[...]/play/billing/billing_testing

0

Dzięki.
Zastanawiam się jakby z tymi paczkami było. Żeby wiedzieć ile wziął, to w tej chwili mam zakładanie konta, logowanie, itd.
A tego właśnie chciałbym uniknąć. Pewno z informacją o płatności przychodzi jakiś identyfikator usera i dałoby się na tej podstawie wszystko obsłużyć (żeby było bez zakładania konta w banku i logowania się do niego przed zakupami)?
Czyli tak - odpalam aplikację, wybieram zdjęcie, klikam "Pobierz" - mam komunikat "Nie masz kredytów, czy chcesz je zakupić?
Klient odpowiada TAK - mam nowy ekran z cenami kredytów (im więcej w paczce, tym taniej).
Klient wybiera jakiś pakiet. Z konta schodzi mu kasa, u mnie jest informacja że taki user kupił taki pakiet. Czy z tą informacją przychodzi jakiś AndroidID, albo UserID?
I co dalej. Kiedy wejdzie ponownie do aplikacji i będzie chciał pobrać zdjęcie, to aplikacja powinna przesłać do serwera ten ID i na tej podstawie wydać mu pozostałe zdjęcia.
Da się tak zrobić?

0

Google nie dopisuje żadnego user id. Jesli chcesz taki miec musisz o to usera poprosić, żeby np zalogował się googlem do Twojej apki. Ewentualnie robisz własny backend z własnymi userami i wtedy wiążesz płatność do usera.
Jak user ma kupiony produkt to jesteś w stanie pobrać wszystkie jego aktywne produkty/subskrypcje na koncie google i po tym sprawdzić czy ma nadal coś aktualne.

0

Mam zrobioną rejestrację i logowanie (na stronie), ale właśnie tego (zakładania konta i logowania) chciałbym uniknąć. Bo tu jest wąskie gardło. Ludziom nie chce się zakładać kont.
Dlatego liczę na jakieś rozwiązanie polegające na tym, że skoro ktoś zalogował się do sklepu i zapłacił i całe rozliczenie jest przez ten sklep, to żeby nie musiał już u mnie się logować.
Czy jak user wejdzie za jakiś czas do aplikacji, to da się bez logowania przypisać mu wcześniejsze zakupy?
Innymi słowy, czy API zapewnia to, że jego aktywność w mojej aplikacji jest możliwa do śledzenia?

0

Całe rozliczenie jest robione przez Google. Przy każdym otwarciu aplikacji jesteś w stanie pobrać informacje o tym jaki produkt i w jakim stanie użytkownik ma na swoim koncie googlowym. NIe ma tam jednak żadnych informacji na temat jego Id. Takie rzeczy musiałbyś trzymać na swoim backendzie. Google dostarcza mechanizm płatności wraz z weryfikacją czy aby przypadkiem nie wygasło, a jak wygasa to masz taką informację.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0