Dart | Flutter

0

Czy trzeba znać Darta, czy można z bomby przejść od razu do tworzenia apek we Flutterze?

2

Ja Darta się uczę pisząc w Flutterze

0

Ja pewien czas temu wziąłem się za Flutteria, wcześniej nie miałem żadnej styczności ani z samym Flutterem, ani Dartem, ani także jakimkolwiek pisaniem na mobilki.

I powiem Ci, że nie uczę się specjalnie języka, tylko podobnie, jak pisał @Dregorio - Dart się sam pojawia podczas nauki Fluttera. Nie wiem, jak wygląda Twoja znajomość programowania, jakie masz doświadczenie. jakie znasz technologie itp, w każdym razie ja coś-tam wiem, parę lat mam styczność z kodowaniem, więc ogólnie to wiem, jak się pisze. Może mistrzem nie jestem, ale jakoś daję radę ;) W każdym razie - w związku z tym, co napisałem powyżej, podczas nauki Fluttera skupiam się na samej bibliotece/frameworku, dostępnych widgetach, sposobach w jaki one się zachowują itp. Ale, ponieważ już umiem programować, co chwila pojawia się coś, co chciałbym wykorzystać, jakiś mechanizm czy struktura języka. Dlatego pojawia się pomysł "a może to lepiej będzie wrzucić w tablicę" i sobie szukam, jak się w Dart'cie deklaruje i obsługuje tablice. Tak samo z klasami/obiektami - jeśli jest potrzeba zastosowania, to po prostu szukam informacji dot. danego tematu. W ten sposób chyba uczę się tego najefektywniej - skupiam się na tworzeniu rzeczy, a jednocześnie język sam wchodzi. Tak naprawdę to mam wrażenie, że dla mnie Dart i Flutter to jedno, nie czuję tego rozróżnienia między biblioteką a językiem. To trochę jak STL w C++ - nie wnikasz, czy to jest część języka, biblioteka czy jeszcze coś innego. Po prostu - pisząc w C używasz STL, to tworzy jedną całość. I podobnie jest z Dartem i Flutterem - one razem są narzędziem do tworzenia mobilnych apek i nie ma sensu tak na siłę je rozdzielać i ustalać, w którym miejscu się kończy jedno, a zaczyna drugie.

@AdamWox - masz coś do dodania? ;)

0

Potwierdzam. Nie czuje się tego, że pisze się w Darcie pisząc we Flutterze. Pomniejsze sprawy można sobie śmiało doczytać, jak budowa klas, metod, zmiennych różnego rodzaju typów. Ze względu na "budowę" kodu i zastosowanie (mobile) można śmiało stwierdzić, że piszemy w "języku" Flutter. Niekiedy nawet szukajka Google znajdzie odpowiedź na zagadnienia z Darta, a szukaliśmy "Flutter".

@cerrato
Musimy sobie znaleźć jakąś nazwę bo się tłoczno robi od Flutterianów, Flutterzanów, Flutterków :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0