Porównanie języków używanych do tworzenia aplikacji na Androida

Odpowiedz Nowy wątek
2019-01-08 19:11

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 10 miesięcy temu

0

Witajcie.
Chcę napisać pracę w której porównam języki programowania w aplikacjach na Androida. Na pewno muszę zawrzeć Javę i Kotlina, ale co jeszcze. Myślałem nad Scala ale widzę że odeszło się od wykorzystywania skali w androidzie. Następna myśl to C++ ( Android Studio nawet wspiera C++), ale wyczytałem że nie postawię całej apki tylko na C++. Teraz jestem w kropce bo przydałby się jeszcze jeden punkt zaczepienia. Może ktoś ma pomysł jak rozwinąć ten temat? O jaki język, środowisko?
Pozdrawiam

Pozostało 580 znaków

2019-01-08 19:22

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 4 godziny temu

1

Nie ma przeciwskazań, żeby napisać całą aplikację w C++. Trzeba być po prostu masochistą.

Co do języków, to jest do wyboru do koloru - Java, Kotlin, C, C++, Swift, Dart, JavaScript, TypeScript, C#, Delphi, Scala i pewnie inne, które mi nie przyszły teraz do głowy albo są zbyt niszowe. Jeżeli tematem pracy jest porównanie języków stricte w kontekście Androida (a nie w kontekście różnych platform jak React Native czy Xamarin), to wybrałbym Javę, Kotlina i pewnie Scalę.

Aczkolwiek osobiście wydaje mi się, że ciekawsze byłoby porównanie platform i języków jednocześnie.

Pozostało 580 znaków

2019-01-08 19:26

Rejestracja: 15 lat temu

Ostatnio: 2 minuty temu

0

Myślałem nad Scala ale widzę że odeszło się od wykorzystywania skali w androidzie.

Android to trochę nisza w świecie Javy(patrząc na ilość ofert pracy to tych dla Androida jest kilka razy mniej), a Scala jeszcze bardziej. Stąd Scala na Androidzie to taka nisza w niszy i między innymi z tego powodu popularność tego połączenia duża nigdy nie była. Teraz dodatkowo na Androidzie dużą siłą jest Kotlin, który sam jest dużym postępem względem Javy i programiści nie czują potrzeby korzystania z czegoś bardziej zaawansowanego. Jednak myślę, że jak najbardziej da się pisać w Scali na Androida.

Poczytaj o React Native (lub Angular Native itd). Można w nim pisać aplikacje na Androida w JavaSkrypcie. Nie wiem natomiast ile % API Androidowego da się wykorzystać standardowo z poziomu Reacta Native.


"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute." - Abelson & Sussman, SICP, preface to the first edition
"Ci, co najbardziej pragną planować życie społeczne, gdyby im na to pozwolić, staliby się w najwyższym stopniu niebezpieczni i nietolerancyjni wobec planów życiowych innych ludzi. Często, tchnącego dobrocią i oddanego jakiejś sprawie idealistę, dzieli od fanatyka tylko mały krok."
Demokracja jest fajna, dopóki wygrywa twoja ulubiona partia.

Pozostało 580 znaków

2019-01-10 12:27

Rejestracja: 7 lat temu

Ostatnio: 14 godzin temu

0

Scala w Androidzie nie istnieje i praktycznie nigdy nie istniała.

Przeszlosc: Java
Terazniejszosc: Java/Kotlin
Przyszlosc: Kotlin i coraz wiecej wskazuje na to ze Flutter (czyli Dart).

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0