Organizacja aplikacji xamarin - tylko android

Odpowiedz Nowy wątek
2018-11-09 08:40
0

Witam, mam przed sobą zadanie napisania aplikacji androidowej, nie miałem wcześniej do czynienia z aplikacjami mobilnymi więc zaczynam od nauki podejścia do ich tworzenia oraz od zebrania informacji czego warto się nauczyć w takim projekcie jak mój, aplikacja ma korzystać z wcf'a(visual studio daje genialne narzędzia do korzystania z niego, a z tego co widziałem to na innych platformach bywa różnie), a dodatkowo z C# pracuje na co dzień, dlatego zdecydowałem się iść w xamarin a nie np. android studio. Aplikacja na pewno będzie tylko na androida, także nie będę korzystać z tej xamarinowej multiplatformowości. Prosiłbym o rady jak najlepiej podejść do tworzenia takiej aplikacji. Doszedłem już do paru wniosków, jednak chciałbym wiedzieć czy są słuszne.

  1. Mvvmcross - nie wiem co o tym myśleć czy jest warty zachodu i nauki dla aplikacji która będzie przeznaczona i tak tylko na jedną platformę?
  2. Nie ma sensu korzystać z xamarin.forms(nie wiem na czym polegają, wiem tylko że to podejście które można uniwersalnie wykorzystać jeżeli tworzy się również aplikacje na IOS), podejście natywne ui w axml'u będzie tutaj ok.
  3. Czy istnieje jakaś sprawdzona konwencja tworzenia menu? Aplikacja będzie wyglądała w ten sposób że po jej otwarciu dostajemy menu z operacjami do wyboru, albo robimy jedną, albo drugą, nie skaczemy między nimi.
    Największy dylemat mam co do mvvmcross, bardzo liczę na waszą pomoc.

Pozostało 580 znaków

2018-11-09 20:20
1
  1. MVVMCross - tak, warty zachodu o tyle, że MVVM jest bardzo fajnym wzorcem projektowym, a MVVMCross trochę ułatwia/upraszcza niektóre rzeczy;
  2. Ja osobiście mam jedną aplikację, która jest zrobiona w Xamarin.Forms i jest praktycznie tylko na Androida - ale wynika to z tego, że znam XAML i jego konwencje i chciałem dość "bezboleśnie" napisać aplikację dla Androida, bez konieczności poznawania jak się robi layouty w natywnym Androidzie.

Pozostało 580 znaków

2018-11-14 10:26
W2K
1

Też jakiś czas temu miałem podobny dylemat. Napisałem apkę Xamarinową (WinForms) i w sumie to żałuje. Ciągle są jakieś dziwne problemy których nie ma na natywnym androidzie. Zainspirowany poradami kolegów z pracy zaczałem przepywać ja na natywnego Androida w Kotlinie. Powiem szczerze że nigdy wcześniej nie pracowało mi się tak wygodnie. Aplikacja działa dużo szybciej niż w Xamarinnie. Obecnie w Android dev na topie jest model MVVM i Binding - który w praktyce jest bardzo podobny do developmentu w XamarinForms/ WPF itd. Jedyne co ze swojego dośwaidczenia mogę polecić - nawet nie myśl o Daggerze jako DI jeśli przesiadasz się z .NETa. Polecam biblioteke Koin.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0