Zapraszamy do lektury Programisty nr 81. Numer obecnie jest w Empikach lub można go zamówić wraz z prenumeratą.

W wydaniu nr 81 m.in.:

Ostatni dzień pracy przed urlopem. Zostało kilka godzin do wymarzonego wypoczynku. Zadowolony z siebie, po kilku miesiącach ciężkiej pracy i wdrożeniu projektu życia, siedzisz spoglądając na pocztę czytając wiadomość otrzymaną od klienta. Program przestał działać. Zamiast ekranu głównego wyświetlany jest lakoniczny komunikat „Nie można załadować modułu XYZ.DLL”. Przecież jeszcze wczoraj wszystko działało poprawnie! Co zrobić w takiej sytuacji, jak znaleźć skutecznie przyczynę, rozwiązać ten problem i wybrać się na urlop? Przeczytasz w aktualnym numerze „Programisty” w artykule „Rozwiązywanie problemów z zależnościami DLL” autorstwa Wojtka Sury.

Projektujesz kolejne ciekawe urządzenie. Jednym z jego głównych elementów, jest pamięć, gdzie będzie przechowywana konfiguracja i dane użytkownika. Sięgasz po katalog i przeglądasz w poszukiwaniu pasującego układu. Praktycznie każdy chip w specyfikacji podane ma jako typ pamięci NAND. Wiesz, jak jest zbudowana? Jakie stosuje mechanizmy, by zapewnić poprawne i efektywne działanie? O tym co jest „w środku” opowiada Grzegorz Jaszczyk w swoim artykule „Co w NANDzie piszczy” , do lektury którego serdecznie zapraszamy.

Ewolucja czy rewolucja. Oto jest pytanie, a może bardziej pasuje „dokąd zmierzasz C++”? Rozwój tego języka ostatnio zaskakuje swoim tempem. Lista zmian, które już zostały zatwierdzone przez komisję, robi wrażenie chyba na każdym, kto ma styczność z tym językiem. Co jeszcze komisja dopisała do tej listy? Jakie zmiany zostały wprowadzone, że mówi się wręcz o C++ 2.0? Dowiesz się z artykułu Pawła „KrzaQ” Zakrzewskiego pod tytułem „C++20 – kolejna rewolucja?”.

Poza tym w numerze:

Architecture: GynVM, czyli o rozszerzaniu możliwości radare2 słów kilka. Część 2 – implementacja;
Vuforia. Wiązanie obiektów cyfrowych z rzeczywistymi w aplikacjach AR;
Framework K. Prototypowanie języków programowania;
Korutyny w C++20;
Wprowadzenie do Web Components;
HTTP/2 – czyli szybciej, ale czy również bezpieczniej?*

Szczegółowy spis treści Programisty nr 81

title