Magazyn "Programista" nr 75, a w nim:

0

Czy zastanawialiście się, jaki najlepiej dobrać algorytm, by skutecznie wyszukiwać informacje w dużych zbiorach danych? Dowiecie się tego z artykułu Jarosława Jedynaka pt. „Jak znaleźć igłę w stogu danych" ze strony 28 aktualnego wydania.

Chcieliście kiedykolwiek zbudować własne urządzenie USB od podstaw? Nie wiedzieliście jak zacząć? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w artykule Rafała Kozika pt. „Budujemy własne urządzenie USB", znajdującym się na stronie 4 aktualnego numeru naszego czasopisma.

Złożoność obliczeniowa algorytmów. Prawie każdy programista o tym słyszał, mało który wie o co dokładnie chodzi. Rąbka tajemnicy uchyli Wam Wojciech Sura w swoim artykule pt. „Złożoność obliczeniowa. Czyli P (chyba) ≠ NP i dlaczego RSA nie da się złamać” który znajdziecie na stronie 40 bieżącego wydania.

Te atykułu i nie tylko znjadziecie w 75 wydaniu Programisty, który od 25 listopada jest w salonach Empik w całej Polsce.

Spis treści: https://programistamag.pl/programista-8-2018-75/

Prenumerata: https://programistamag.pl/typy-prenumeraty/

title

0

@masterO:
"RSA nie da sie złamać hahah dobry żart". Mógłbyś to jakoś rozwinąć?

0

Czas jaki jest potrzebny by sprawdzić wszystkie kombinacje podzielne przez liczby pierwsze rośnie wykładniczo wraz z długością atakowanej liczby wiec jest do złamania każdy RSA tylko czas tego zadania jest relatywnie duży na tyle, że mało opłacalny co nie znaczy, że generator klucza nie może użyć jakiejś małej liczby pierwszej np mniejszej niż 230 liczb. Co znacznie ułatwia na tym poziomie technologicznym sporą szansę na złamanie. Więc nie możesz pisać, że nie da się złamać bo to błąd logiczny,

0

Na pewno ten magazyn jest w empikach na całej Polsce?

0
MasterOf napisał(a):

Na pewno ten magazyn jest w empikach na całej Polsce?

Powinien być, chyba, że gdzieś nakład się wyczerpał. Czy nie mógł Pan znaleźć magazynu w którymś z Empików?

0

Jeszcze nie sprawdzałem ale planuje sprawdzić :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0