pomoc z uruchomieniem przykładu C# UWP

0

Witam,
Ostatnio chciałem odpalić przykład z numeru programista 2/2018 (69) z artykułu "Projekt Rome. Tworzenie aplikacji typu cross devi" którego autorem jest Dawid Borycki.
Kod źródłowy przykładu można znaleźć tutaj: https://github.com/dawidborycki/UWP-AppServices

W przykładzie chodzi o to aby aplikacja kliencka (UWP) pobrała z aplikacji serwerowej (również UWP) informacje dotyczącą ustawionego koloru.
Aby to zrobić trzeba odpalić projekt Klienta i Serwera. Na kliencie trzeba skopiować następujące pola z serwera: nazwa hosta, nazwa usługi, nazwa pakietu.
Problem pojawia się po naciśnięciu przycisku Connect. Wyskakuje komunikat "RemoteSystemUnAvaible"
Za bardzo nie wiem dlaczego tak się dzieje. Gdzie jest błąd? Czy zapomniałem czegoś zrobić? Podejrzewam że brakuje na serwerze ustawionego punktu startowego co ma się zadziać kiedy przyjdzie żądanie od klienta.
Chętnie bym napisał bezpośrednio do autora artykułu ale niestety nie podał do siebie żadnego maila.

0

Nie posiadam akurat tego odcinka więc nie wiem co autor pisał, ale udało mi się uruchomić projekt, który podałeś w linku z pomocą oficjalnych dokumentacji/artykułów odnośnie Proejct Rome.

Ogólnie nie wiem który konkretny krok pomógł:

  1. W ustawieniach włączyłem "Share across devices",
  2. Dodałem w manifeście żeby apki miały opcje Internet (Client & Server), wcześniej była zaznaczona tylko Internet (Client) dla obu apek,
  3. Restart Visuala po powyższych zmianach (głównie tej pierwszej),
  4. Doinstalowałem update do visuala który wyskoczył jak chciałem uruchomić inne przykłądowe repo Project Rome https://github.com/TonyChampion/TeamMessenger ale to były jakieś emulatory wiec ten krok raczej nie jest potrzebny.

Polecam przejść konfiguracje środowiska według https://msdn.microsoft.com/en[...]255&MSPPError=-2147217396 nie wiem ile autor opisał w artykule bo go nie czytałem więc napisałem wszystko co mi się udało ustalić żeby apka ruszyła i zadziała jak powinna.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0