Programista 60: PICO-8

Odpowiedz Nowy wątek
2017-07-17 01:15
Partnerzy

Rejestracja: 7 lat temu

Ostatnio: 3 dni temu

2

Tematem przewodnim aktualnego „Programisty” jest konsola PICO-8 – nieistniejąca w rzeczywistości (jeszcze), zmyślona platforma do tworzenia gier, wyposażona w emulator na komputery PC oraz szereg narzędzi ułatwiających tworzenie zawartości przeznaczonej dla tej konsoli. Co jest w niej niezwykłego? Jej twórca nie postawił na niesamowitą wydajność czy też przełomowe efekty graficzne – zamiast tego wprowadził celowe ograniczenia techniczne, które mają pobudzić wyobraźnię programistów i przyczynić się do przywrócenia nietypowego klimatu lat ‘90. Szczegółowe informacje można znaleźć w artykule Rafała Kocisza.

Nie próżnuje również @kq, autor artykułu „Rule of zero – pisz więcej, pisząc mniej”, który omawia zagadnienia związane z ekspresyjnością języka C++ i skupia się na prawidłowej realizacji różnych detali implementacyjnych, głównie w kwestiach bardzo charakterystycznych dla tego języka.

Oprócz tego wszystkim użytkownikom PHP (zarówno z chęci, jak i z przymusu) dedykujemy wywiad „Dokąd zmierza PHP”, w którym Rasmus Lerdorf, twórca języka, opowiada o planach związanych z jego dalszym rozwojem, wyjaśnia, co udało się osiągnąć w najnowszych wersjach interpretera, oraz co sądzi na temat Wordpressa ;)

W zakresie „amatorskiego dłubania” proponujemy również nowy artykuł Wojciecha Sury: „Sterowanie serwami z poziomu Raspberry Pi”, który przybliża podstawowe zagadnienia, z którymi musimy się zmierzyć podczas podłączania silników i serwomechanizmów do tego właśnie minikomputera.

To naturalnie nie wszystko, co znajduje się w najnowszym numerze. Zapraszamy do zapoznania się z jego zawartością w salonach Empik. Polecamy też bezpośrednie zasubskrybowanie magazynu w prenumeracie elektronicznej lub papierowej

Spis treści wydania 60

Programista60.jpg


edytowany 1x, ostatnio: Magazyn Programista, 2017-07-17 01:16
Ta gazeta jest za droga żeby nie brać prenumeraty. - konserwa 2017-07-17 02:57
@konserwa: skąd ten wniosek że za droga? Znasz jakieś tańsze w Polsce? - vpiotr 2017-07-17 07:23

Pozostało 580 znaków

2017-07-19 15:35
Partnerzy

Rejestracja: 7 lat temu

Ostatnio: 3 dni temu

0

Hej, a w ogóle to jest jeszcze akcja z Motorolą, że można mieć praktycznie za darmo prenumeratę, za CV, Może ktoś zainteresowany? https://pracawmotoroli.pl/programistamag/


Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0