Piękny kod. Z jednej strony utopia, z drugiej jednak dzięki nowym standardom języka C++ w tym przypadku jesteśmy coraz bliżej. Jak wykorzystać nowe funkcje, aby wykonywać trywialne czynności znacznie „czyściej" i prościej? Ten temat na łamach najnowszego wydania poruszył Paweł "KrzaQ" Zakrzewski.

Czy rozwiązania biometryczne faktycznie gwarantują bezpieczeństwo? W tym miesiącu w dziale „Bezpieczeństwo” prezentujemy case study na bazie kilku pomyślnych ataków przeciwko powszechnie stosowanym systemom tego typu, między innymi sztuczny odcisk palca, fałszywe zdjęcie czy sztuczne oko. Artykuł na ten temat opracowali Tomasz Spencer i Maciej Szymkowski.

Lekturę magazynu warto umilić sobie odrobiną wartkiego, krasnoludzkiego trunku. Ale najlepiej uwarzyć to piwo samodzielnie, bo nikt nie zrobi lepszego piwa niż my sami. Tylko jak to zrobić, żeby wyszło dobre, ale by nie trzeba było go zbyt długo i często doglądać? Ten temat bardzo dokładnie zgłębił Wojciech Macek, który proponuje wykorzystanie szeroko rozpowszechnionej platformy RaspberryPi jako regulatora PID, dobrze znanego automatykom. Do jakich doszedł wniosków? Polecamy osobiście sprawdzić na stronach aktualnego wydania magazynu.

Ponadto:

  • Co nowego w Androidzie? – podsumowanie dotychczasowego rozwoju platformy z punktu widzenia udogodnień dla programistów;
  • Strefa CTF, a w niej write-up z zadania vhash-fixed, które pojawiło się na BSidesSF 2017;
  • .NET Standard Library – charakterystyka nowej generacji uniwersalnych bibliotek .NET, które mają unifikować .NET Framework, .NET Core i Xamarina.

„Programista” jest dostępny w empikach oraz bezpośrednio w prenumeracie elektronicznej i papierowej. Zapraszamy do lektury!

Programista_58.jpg