Codility i inni - jaki jest sens tych platform w dobie LLMów?

0

Pytanie jak w temacie - wymrą te platformy teraz? Czy u Was w firmach przeszliście już na rekrutacje na kartkach / screen sharing ze stałym podglądem, co by mieć pewność, że w drugiej zakładce nie siedzi chatgpt.com?

2

Wystarczy potem zadać kilka pytań o kod i wszytko się wysypie.

1

to ktos robi te zadania bez chatgpt? jak w pracy mozna korzystac z tego to nie ma problemu

0

Odpowiedź na to pytanie zależy w zasadzie od tego czy te platformy wygrają wyścig zbrojeń przeciwko LLMom :)

A nawet jeśli przegrają, to już miałem rekrutację nagrywającą dźwięk, moją kamerkę i ekran. O ile w okularach nie damy rejestratora obrazu a za pierwszym monitorem drugiego, który by ten obraz dawał do chata gpt, to zrobienie czegoś po kryjomu jest w zasadzie niemożliwe :D

1

To jest wszystko sytuacja XY problem https://xyproblem.info/

The problem occurs when people get stuck on what they believe is the solution and are unable step back and explain the issue in full.

Prawdziwy problem: znaleźć w miarę dobrego kandydata wśród masy słabych.

To, o czym my dyskutujemy teraz:

  • xujowa jak barszcz metoda rekrutacji, która dawno już została zhakowana (może w Polsce nie doszliśmy do tego etapu, ale w USA są całe kursy tylko pod algo. Ludzie się na pamięć tego uczą po prostu. Słaby programista może się wykuć tylko pod test), może być jeszcze bardziej xujowa, bo kandydaci będą mogli jeszcze lepiej ściągać (mimo że mogli już wcześniej)

To, czy Codility, Hackerrank itp. się utrzymają czy nie, zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo sprawny będą mieć marketing i czy firmy, które już korzystają z tych produktów, będą lojalni wobec tych marek. To chodzi o wiarę, a nie o to, że faktycznie teraz jest jakaś inna sytuacja.

Z drugiej strony rozpowszechnienie się LLM spowodowało powstanie nowej wiary (w AI) i utraty wiary w poprzednie rzeczy. Teraz ludzie wierzą w AI na zasadzie pewnego kultu, zarazem przestają wierzyć w to, co widzą. Jak komuś za dobrze będzie szło, to pewnie ktoś zarzuci mu, że korzysta z ChatGPT, albo że to nawet nie jest on, tylko jakiś wygenerowany przez AI avatar.
Jest pewna paranoja na punkcie AI, a to też może spowodować zmiany, w jaki sposób firmy rekrutują.

0

Ja to przeciwny wszelkiemu MLM

3
Pinek napisał(a):

Ja to przeciwny wszelkiemu MLM

Przypomina mi to zespół piłkarski Kraśnik Tęcza. Miasto było przeciwne LGBT i 5G no i wydało jakąś tam uchwałę. Potem w mediach się rozeszło, internet podchwycił i wszyscy żartowali, jesteśmy przeciwko LGBT, 5G, USB, AGD i HDMI xD

Najbardziej poszkodowany był ten zespół piłkarski bo miał Tęcza w nazwie xD

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0