Chat-GPT 4 Code Interpreter - giniemy?

0

@CoderOne no i wychodzi na to, że będzie to mniejwięcej tak:

Klient <-> Marketingowiec a potem AnalitykBiznesowy -> "Programista" czy tam inżynier, bo trzeba wiedzieć co klikać i o co prosić bota, żeby stworzyć cały produkt W startupach pewnie będzie od razu Klient <-> "Programista". W związku z tym rozwój wykładniczy nie ma tu za wiele do gadania, po prostu LLMy będą lepiej generować kod, ale ściana nastąpi prędzej czy później.

Po prostu będzie to samo co z mechanikami. Kiedyś byli cali ubrudzeni smarem a teraz podłączają sobie komputerek i wszystko wiadomo. Niemniej jednak nadal potrzeba mechaników, albo chociaż typków w serwisach, żeby podbijać gwarancje. Tutaj też będzie potrzebny ten inżynier, żeby podbił pieczątke, że działa i jego obciążyć winą ewentualnie.

2

@CoderOne

A Wy dalej traktujecie LLM'y jako osobny byt z niebywałą świadomością albo jakiś przęłom... Ten koncept istnieje co najmniej od lat 60. To jest narzędzie bazujące na danych i nic więcej. Z tym rozwojem też się trochę zagalopowałeś. GPT uczy się również na własnych promptach, które bywają błędne, zatem jest to w pewnym sensie samo napędzająca się spirala. Na prawdę minie jeszcze sporo czasu zanim to narzędzie będzie w stanie zastąpić programistę/ów/cały zespół w przypadku pełnoprawnego projektu (o ile w ogóle). Osobiście uważam, że nie szybciej niż za 10/15 lat.

Jedyne co się zmieni to standardy. Umiejętność korzystania z gpt będzie branżowym standardem i zastąpi SO.

4
CoderOne napisał(a):

Aczkolwiek zapominacie o jednym - kwestia nie tyczy się tego, że obecnie AI jest kiepskie, główny problem to rozwój wykładniczy

Powtarzam, widoczny gołym okiem rozwój wykładniczy
Jeszcze rok temu można było wrzucać proste kawałki pytań do promptu, nie pamiętało historii między zapytaniami, dzisiaj AI pamięta całą historię konwersacji, może nawiązywać do poprzednich promptów i może sobie zaciągnąć 100k linii kodu...

Jak większość tutaj obecnych mylisz "rozwój AI" z "rozwojem narzędzi opartych o modele AI". Gdy patrzymy na same modele nie ma mowy o żadnym wykładniczym rozwoju... Od 2017 roku bazujemy mniej więcej na tej samej architekturze sieci neuronowych z kwadratową złożonością obliczeniową (co bardzo utrudnia skalowanie) jeżeli chodzi o zdolność do pracy w kontekście. To co dzieje się teraz to pompowanie niespotykanych wcześniej ilości $ w moc obliczeniową umożliwiającą trening tych modeli...

Jeżeli w najbliższych latach nie trafią na jakiś poważny problem, blokadę, przeszkodę do dalszego rozwoju to jest bardziej niż pewne, że to kwestia kilku/kilkunastu lat że AI nas zastąpi.

100% zgody. Podobnie jeżeli w najbliższych latach pokonamy śmierć to będziemy nieśmiertelni.

0

To już koniec

1

No trzeba przyznać, że wygląda na to, że to koniec.

https://www.cognition-labs.com/blog
Devin correctly resolves 13.86%* of the issues end-to-end, far exceeding the previous state-of-the-art of 1.96%. Even when given the exact files to edit, the best previous models can only resolve 4.80% of issues.
*Devin was evaluated on a random 25% subset of the dataset. Devin was unassisted, whereas all other models were assisted (meaning the model was told exactly which files need to be edited).

EDIT:
Startup z fundingiem 21 milionów daje command line, browser i code editor xD. Będą potrzebowali 210 milionów na początek.

W przeciągu 18 miesięcy ich nie będzie.

0
  • Chmura się skonczyła.
  • Krypto się skończyło (nie wygląda mi na to że poza BTC, ETH oraz Monero jakieś nowe nonamecoiny zdobyły popularność; nie liczę stablecoinów)
  • AI się zaczyna!

Mimo tego że płynie znów do branży szeroki strumień gotówki to programiści jęczą i zrzędzą. To jest ostatnia szansa żeby się nachapać! Wnukom będziecie opowiadać jak dziadek AI programował za 50k msc! To nie jest czas na narzekanie, to jest czas żeby wykręcić z tej branży ile się da. Nadchodzi zima w IT, ale zanim nadejdzie czeka nas czas żniw!

1

Jak tam ziomy https://openai.com/index/hello-gpt-4o/ a to dopiero wersja 4xx.
A już byli tacy to krzyczeli że się dane do nauki skończyły...

0

Zintegrowali już ten kontent co wykupili od upadającego już StackOverflow czy na razie dopiero filtrują ile z tego nie jest od botów?

3
0xmarcin napisał(a):

Jak tam ziomy https://openai.com/index/hello-gpt-4o/ a to dopiero wersja 4xx.
A już byli tacy to krzyczeli że się dane do nauki skończyły...

Rozumiem, że skoro już piszesz post w takim prześmiewczym tonie to posiadasz wystarczającą wiedzę w temacie na który się wypowiadasz, i jesteś w stanie odróżnić, które z ogłoszonych nowości faktycznie sygnalizują rozwój, a które to jedynie toole dobudowane do istniejącego modelu w oparciu o istniejące od wielu lat architektury... Bo jeśli nie to troszkę słabo "ziom" :D Wychodzisz na takiego co krzyczy, że osiągnął przełom w dziedzinie rozwoju oprogramowania po napisaniu kolejnego CRUDa w phpie.

Ten update w większym stopniu podsyca obawy, że szorujemy po suficie, niż daje nadzieje, że przemy do przodu.

0
0xmarcin napisał(a):

Jak tam ziomy https://openai.com/index/hello-gpt-4o/ a to dopiero wersja 4xx.
A już byli tacy to krzyczeli że się dane do nauki skończyły...

O co chodzi? Znowu jakiś mokry sen piewcy postępu?

0

Jeszcze rok, max dwa i koniec IT

0
ProgrammingKing napisał(a):

Jeszcze rok, max dwa i koniec IT

IT zniszczą chytrzy/leniwi programiści (tworząc bootcampy) a nie AI, które nic nie zmienia w pracy.

3

Kiedy w końcu ten koniec IT, bo mi się już nie chce pracować?

0

3 lata temu AWS Recognition, zero hype-u. 2024 model jest w stanie rozpoznać jabłko - MIND BLOWING.

0

W tym wątku można zaobserwować ciekawe psychologiczne zjawiska np. z angielskiego określane jako denial a po polsku jako zaprzeczanie. Jest też strach, oraz złość na tego kto przynosi złe wieści.
Tak widzą świat Ci dla których jest on ciągłą walką o byt, i korzyść Nowaka to strata Kowlaskiego.

Niemniej ja widzę że nadchodzi prawdziwa rewolucja. GPT-5 -6 ... -101 i wszystkim nam będzie się żyło lepiej. Także trzymającie strach w ryzach ;)

3

@0xmarcin

Hype jest bo to jest model ogólny, możesz mu narysować na kartce coś i powiedzieć żeby od teraz takie rozpoznawał...

Typie wałkowane tyle razy co było a Ty dalej nie czaisz :( W obrębie jednego okna kontekstu - tak model jest w stanie spamiętać dane, które mu podasz - tak działają transformatory... Spróbuj zrobić to samo poza tym oknem...

Ze tutaj nie musisz mieć już training set wystarczy jeden obrazek

J.W - piszesz takie absurdy, że Ty musisz być trollem...

2

@0xmarcin: ja akurat u ciebie widzę problem z rozumieniem, czym jest ten GPT-4o.

To, że branża IT się zmienia jest dla mnie dosyć oczywiste. Problem mam z ludźmi, którzy z czapy wyciągają wnioski. Nawet gdy cudem trafią.

3

Nie Marcinku, to nie strach i "denial". Jedynie Twoje odklejenie i szurstwo. Zdejmij czasami tę aluminiową czapkę.

2

Patrzcie - jestem totalnym ignorantem i udowadniam Wam, że czat umie się uczyć bez danych treningowych a Wy wypieracie prawde Wy zestrachane programisty Wy

Screenshot 2024-05-14 at 17.10.38.png

2
0xmarcin napisał(a):

W tym wątku można zaobserwować ciekawe psychologiczne zjawiska np. z angielskiego określane jako denial a po polsku jako zaprzeczanie.

Ja w tym i wielu innych watkach widze ze wiekszosc programistow albo nie ogarnia magicznego pojecia "prawdopodobienstwo" albo nie rozumie ze miedzy "skompiluje sie z prawdopodobienstwem < 100%" a "bedzie poprawnie dzialac" jest przepasc.

2

ten nowy czat lepiej sobie radzi? Bo ten stary mnie rozwala:

januszex.png

3

Nowa wersja czat dżipiti i czas na nowe dywagacje na forum. Mój ulubiony czas ☺️

0

Jak interpretujemy odejście Ilyi z OpenAI?

0
aoeuidhtn napisał(a):

ten nowy czat lepiej sobie radzi? Bo ten stary mnie rozwala:

januszex.png

On sobie z tym poradzi, ale nie w ten sposób. Jak mu każesz napisać pojedynczą literę w ASCII art to daje radę. Jak mu każesz napisać funkcję w JS, która wypluwa ASCII art danej litery to też daje radę. Dlatego dałoby się spokojnie zrobić napis JANUSZEX jakbyś to rozbił na kilka kroków

0

Chat gpt w wersji 4 pięknie tlumaczy zadania z matmy. Wrzucasz screena z zadaniem domowym, od daje rozwiązanie z opisem.

Branża korków właśnie przestala istniec.

0
Branża korków właśnie przestala istniec.

Rozumiem, że przez ostatni rok istniała wyłącznie dlatego, że korepetytorzy zajmowali się przepisywaniem zadań do chata GPT? xD Bo jedyne co się w tej kwestii zmieniło to dodanie vision transformerów.

3

branża korków akurat od dawna polega na tym iż ktoś stoi nad dzieckiem i pilnuje żeby nie grało na komórce

2
marian pazdzioch napisał(a):

Branża korków właśnie przestala istniec.

Branża korków powinna przestać istnieć w momencie powstania internetu. Ba, w momencie powstania bibliotek publicznych, yet here we are

5

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1