Pytania o orientacje seksualną podczas rekrutacji

2

Od miesiąca rozglądam się za nową pracą. Staram się aplikować na stanowiska europejskie, nie tylko w Polsce. Zauważyłem, że bardzo dużo firm pyta o rzeczy nie do końca związane z pracą. Podczas wysyłania CV jest do wypełnienia ankieta. Pytają tam często o płeć, kim się czujesz, czy LGBT.
Chess.com podczas wysyłania CV była ankieta czy czuję bardziej biały czy bardziej czarny, czy jestem LGBT oraz czy jestem weteranem wojennym. W załączniku wklejam fragment formularza do firmy GoodNotes.
Oczywiście to nie są jedyne pytania, są też z czego jestem dumny czy co wniosę do firmy. Nie wydaje wam się, że to dość nietypowe pytania? Ta ankiety podczas wysyłania CV widziałem z 5 razy może (głównie przez LinkedIn mam rozmowy, tam nie pytają o takie rzeczy), wszystkie były "do zachodnich firm".
Dziwne to wszystko jak dla mnie
Zrzut ekranu 2023-05-25 o 16.23.10.png

24

Nie wiem, jak to się ma w innych krajach, ale w Polsce pytanie o takie rzeczy jest nielegalne i jakbyś chciał się pałować z firmą to masz na 99% wygraną.
Jedynie jestem w stanie poradzić 2 rzeczy:

  1. takie z*bane firmy omijać mega szerokim łukiem, bo widać, że to jest siedlisko jełopów z zaburzeniami psychicznymi. A o ile debila w pokoju obok jakoś da się znieść, to firma zarządzana przez kretynów jest z automatu miejscem toksycznym
  2. Zidentyfikuj się jako niebinarna trans-czarnoskóra-lesbijka i będą mieli problem - jak odrzucą to ich pozwiesz za dyskryminację, więc w ten sposób masz +75% większe szanse na zatrudnienie. Tylko patrz na pkt.1 powyżej - czy chcesz w takim skrajnie żenującym miejscu pracować? ;)
5

W USA standard i dlatego jako biały heteroseksualny mężczyzna, któremu na wojnie w Iraku nie urwało reki jesteś na samym starcie przegrany.

15

Może raportują ESG :)

image

2

bardzo ładne odpowiedzi zasugerowałeś :D jedyne co można się przyczepić to to że bi sugeruje tylko dwie płcie wiec teraz mówi się pan

Co do pochodzenia etnicznego chyba zacznę się przedstawiać jako pół Ślązak pół Tatar ale buddysta. I niech z tym handlują :D

4

szczerze? Jakbym dostał takie pytania to bym specjalnie nazmyślał tak by być jak najbardziej kolorowy. Kto to zweryfikuje?

0

Oj, co w tym dziwnego - zwykła dyskryminacja.

PS nadchodzi dyktatura psycholi. Właściwie wraca.

3

Screenshot_20230525_185451.jpg

Przyjmą mnie?

4

Dlaczego stosować kolonialne zaimki? Nie ma się co wstydzić swojej Słowiańskiej tożsamości:
on,jego/niego/go,jemu/niemu/mu,jego/niego/go,nim,nim;jego;ten,tego,temu,tego,tym,tym

2

ja bym wpisał zaimki it/its. ciekawe czy z szacunku do tożsamości (czy czego tam sobie nie wymyślą) będą używać zaimków, które wyrażają brak szacunku :]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1