Nowa ustawa o pracy zdalnej

0

Wszedł u nas w firmie nowy regulamin pracy zdalnej, z takim konkretnie zapisem, że racodawca pokrywa koszty energii elektrycznej poprzez wypłatę ryczałtu. Spotkał się już ktoś z tym kiedyś, jak to liczyć?

2

Miałem coś takiego od początku pandemii.

1

ja mam praktycznie od początku pandemii +50$/miesiąc na pokrycie kosztów pracy zdalnej - firma sama z siebie zaproponowała

1

Może wystarczy ustalić sobie taką stawkę żeby nie musieć się martwic takimi pierdołami? Come on... Ile tego pradu zuzyjecie do laptopa? 30zl miesiecznie?

10

Ja juz sobie chetnie za prad, wode, meble, kawe internet, jedzenie itp samemu zaplace byle nie dojezdzac do biura :) Niepotrzebnie sie panstwo wtraca.

0

u mnie tez juz dawno 100$ miesiecznie

1

U mnie też to ogłosili, co prawda bez szczegółów, te kilkadziesiąt złotych jest spoko, czemu nie.

Większa inba jest z zapisem o możliwości (bez żadnych wyłączeń) wezwania pracownika do biura w dowolnym momencie dnia pracy. I oczywiście empatycznie (czego wielu ludziom brakuje) rozumiem ten zapis ze strony firmy - trza nowy serwer do racka włożyć a pracownik "szefie, bo ja zdalnie, nie mogę" i de facto można przestać cokolwiek robić a wypłata na UoP się należy. Z drugiej strony jest to znaczne pole do nadużyć, znam wiele osób które mają małe dzieci i nie mogą "ot tak" wybrać się w 1-2h wycieczkę do biura. Możliwe że to prawo nigdy nie będzie wykorzystane, ale regulaminy pisze się na gorsze czasy, i jak komuś wyżej wpadnie coś głupiego do głowy to może być niewesoło.

0

@kelog

Z drugiej strony jest to znaczne pole do nadużyć, znam wiele osób które mają małe dzieci i nie mogą "ot tak" wybrać się w 1-2h wycieczkę do biura

ale po co?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1