Brak ofert dla junior java

0

Czesc, otoz z poczatkiem marca rozgladam sie za nową pracą. Mam rok doswiadczenia komercyjnego i... dramat:)) 3-4 oferty wiszą na portalach od 3 tygodni dla juniorow z expem, z czego co chwile sa wrzucane ponownie. Mialem dwie rozmowy techniczne, z jednej firmy czekam na decyzje, z drugiej, znalezli kogos z wiekszym doswiadczeniem. Moje pytanie brzmi, co robic? Gdzie szukac? Wszystkie portale zwiedzam codziennie, ale naprawde nie ma ofert, myslalem, ze juz z jakims expem, troszeczke łatwiej bedzie zmienic prace... Co byscie zrobili na moim miejscu?

1

Składaj na mida i nie szarżuj z wymaganiami finansowymi. Koniec końców to rozbija się o twój koszt i jak bardzo samodzielny jesteś w realizacji zadań. I teraz w zależności od profilu danej firmy i rodzajów produktów to może być baardzo różne.

1

Jakie portale odwiedzasz i jakich ofert szukasz? Takich gdzie chcą dokładnie juniora z rokiem expa? Ja bym się nie przejmował wymaganiami z oferty, często są na idealnego kandydata, ja chyba jeszcze nie miałem pracy gdzie spełniłem wszystkie wymagania. Składaj na mida i tam gdzie chcą 2-3+ lat doświadczenia, nic nie stracisz wysyłając CV.

Jak ostatnio szukałem pracy z jakoś 1,5 roku doświadczenia to częściej dostawałem zaproszenia na stanowiska mid niż junior. Jak spojrzałem na pracuj w statystyki aplikacji to tam gdzie składałem na juniora było > 100 osób aplikowało, a tam gdzie na mida < 25 osób aplikowało.

0

Sporo firm specjalnie nie daje junior tylko mid, by odsiać osoby wannabe i bez komercyjnego doświadczenia. Także śmiało - wysyłaj także na mid, gdzie wymagają 1-2 lat doświadczenia.

0

Ogólnie jest jak nigdy padaka, nawet jak te oferty wiszą i ktoś ma wiele lat expa + idealne dopasowanie to mało kto odpowiada. Podejrzewam że te wszystkie "oferty" to marketing firmy dla potencjalnych inwestorów (skoro rekrutuje to znaczy że si rozwija), zbieranie cv do portfolio kontraktorni, albo ustawione rekrutacje robione pro forma tak żeby z "braku odpowiednich kandydatów" dostał ten co miał od początku dostać.

1
stanley123 napisał(a):

z drugiej, znalezli kogos z wiekszym doswiadczeniem.

Spoko, ale firmy rzucają takie testy niezależnie od tego, ile odrzucony kandydat ma doświadczenia w danych technologiach XD Prawdziwy powód może być zupełnie inny, a to może być odpowiedź z automatu albo na zasadzie wymówki, żeby cokolwiek napisać bez wchodzenia w szczegóły. Pewnie, może to być prawda, ale to trochę jak "nie mam czasu". Też może być prawda, dlatego jest to idealna wymówka, żeby kogoś zbyć, bo wydaje się prawdopodobna.

Mam rok doswiadczenia komercyjnego i... dramat:)

Rok doświadczenia roku doświadczenia nierówny. Dochodzi kwestia komunikacji tego doświadczenia. Powiedzmy, że robiłeś podczas tego roku głównie A, B oraz nauczyłeś się podstaw C oraz D, ale C i D znasz słabo. I teraz - jeśli firma szuka osób ze znajomością C i D, a na A i B ma wyrąbane, to lepiej podkreślać w rozmowie, że robiłeś C i D właśnie. Patrzeć na to, czego firma szuka i mówić, że ma się właśnie w tym kompetencje, a nie opowiadać o tym, co się faktycznie robiło, ale czego firma i tak nie szuka.

2

U nas dziewczyny z HR mówią, że nie wrzucają w ogóle na juniora ofert bo nie dałyby rady sie z CV odkopać.
Jakiś czas temu wstawiły na junior js dev bez expa ogłoszenie to dostały 800CV w tydzień i zdjeły ogłoszenie

Szukaj na mida ofert. Jakiś januszex cie zgarnie jak będziesz kumaty i niedrogi

2

Ofert się szuka poprzez chodzenie na targi pracy i iście na staż dla studentów. Jak jesteś samoukiem to będzie trudno. Powiedziałbym, że niemożliwe przez przypadek opisany powyżej. Podziękuj wszystkim coachom typu aniserowicz i bootcampom.
Jak masz rok to wysyłaj na mida.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1