Wystawianie opinii Januszom

0

Pracowałam jakiś czas temu w małej firmie, która okazała się Januszsoftem, i o ile zazwyczaj uważam ze nie ma idealnej firmy, ludzie popełniają błędy, to "pałka się przegła" - zespół był spoko ale brak uczciwości i profesjonalizmu u managementu był rażący. Chciałabym przestrzec innych bo firma jest mała i nie ma opinii, ale mam pewne obawy:

  • firma ma już teraz niską ocenę (2.5 na gowork, jak się zatrudniałam to nie mieli nic mimo że firma działa 15 lat), ale nie widzę komentarzy, a żeby wystawić ocenę trzeba zostawić komentarz. Czy to znaczy że te komentarze są usuwane albo co gorsza pracowca straszy prawnikami?

Czy ktoś miał doświadczenie już z takim działaniem prospołecznym? Zespół był spoko, ale mam wrażenie że się zasiedział i mieli wszystkie patologie gdzieś, bo kredyt rodzina i to byli stali bywalcy głównie, którzy się zintegrowali, cieszyli się że są firmie niezbędni bo mają tą wiedzę a dokumentacji żadnej nie ma w firmie, więc taki status quo bez ocen może się ciągnąć latami.

2

Tak naprawdę opinia na goworku niewiele zmieni, bo, tak jak sam zauważyłeś, praktycznie wszystkie firmy mają tam średnią poniżej 3/5 (no bo kto by pisał pozytywny / neutralny komentarz). Najsensowniejsze co możesz zrobić to obrabiać im tyłek wśród swoich znajomych, na forach (takich jak to) czy społecznościach slackowych itp.

1

Wystaw opinie przez VPNa i prywatną kartę w przeglądarce.
Niemniej jednak opinie mogą być usuwane, jaknajbardziej. Poprzednia firma w której pracowałem tak robiła i robi nadal. Na szczęście jest tak sporo złych opinii, że po prostu nie wszystkie są usuwane.

Imo GoWork jaknajbardziej ma sens, bo można łatwo wyczaic czy ktoś jest frustratem czy jego opinia jest sensowna. No i czy dotyczą one IT czy np działu HR, albo coś w tym desejzbo różnie bywa. Czasem jak dużo osób narzeka na konkretną kwestie to warto uważać.
Nie wszystkie firmy mają poniżej 3.0 ale jak jest poniżej 2.0 i to jeszcze kontraktornia to ja bym uważał.

0
Batgirl napisał(a):

Zespół był spoko, ale mam wrażenie że się zasiedział i mieli wszystkie patologie gdzieś, bo kredyt rodzina i to byli stali bywalcy głównie, którzy się zintegrowali, cieszyli się że są firmie niezbędni bo mają tą wiedzę a dokumentacji żadnej nie ma w firmie, więc taki status quo bez ocen może się ciągnąć latami.

Masz rację ale spojrzał bym z szerszej perspektywy - np. patriotycznej. Taki ZUS jest instytucją krytyczną dla działania naszego państwa a działa całkiem nieźle przy niskich kosztach własnych. Myślisz że byłoby to możliwe gdyby wszyscy w czynie prospołecznym zastrajkowali kiedyś przeciwko pracy u Janusza?

To byłaby tragedia dla państwa i narodu. Dlatego zanim coś napiszesz zastanów się nad szerszymi reperkusjami. Mogą one dotknąć kiedyś twoje dzieci.

1

Czy to znaczy że te komentarze są usuwane ?

Model biznesowy portali takich jak gowork polega na płatnym usuwaniu hejtu od byłych pracowników. Pracodawcy mogą wykupić konto admina za kilkaset złotych i kasować, co chcą.

2

co gorsza pracowca straszy prawnikami?

Pies który szczeka nie gryzie, tak straszyć każdy umie, ale jakoś chyba nikt nie udowodnił przed sądem że pojedynczy komentarz w internecie przyniósł firmie straty i tym samym wygrał rozprawę.

0

Sam nie obsmarowywuję publicznie d**y firmom, w których pracowałem i mi się nie podobało, bo szkoda mi na to strzępić ryja ;). Jedynie jak ktoś mnie prywatnie zapyta o opinię, to wtedy się nią dzielę. Już parę razy tak się zdarzyło i dzięki mojej opinii niektórzy nie dołączyli do takiej czy innej firmy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1