Jak rekruterzy patrzą na przerwę w CV?

0

Cześć, czy przerwa w CV na maks 3 miesiące to jakiś problem w branży IT? Mam 29 lat. Pracuję jako senior java dev w jednej z korpo. Od miesięcy mam toksyczną atmosferę w pracy, nie mam za bardzo motywacji do nauki pod rekrutację, a mam sporo braków rynkowych więc jestem w kropce. Boje się też, że mi złożą wypowiedzenie w każdym momencie. Zbieram od jakiegoś czasu na duży wkład własny na mieszkanie (ale mam gdzie mieszkać prawie za darmo w komfortowych warunkach, po prostu szkoda mi pieniędzy w banku, które tracą na wartości). Czuje, że przez stres i problemy ze snem tracę powoli kontrolę nad swoim życiem i poczucie sensu w tym wszystkim.

Z drugiej strony ostatnio zacząłem rozmyślać, że po co się tak męczyć w tym wyścigu i nie muszę mieć wszystkiego od razu. Taka przerwa by mi dobrze zrobiła na głowę, więc nic się nie stanie jak mi złożą wypowiedzenie, a nawet wyjdzie mi to na dobre więc po co się tym tak przejmować. Choć trochę mam takie poczucie, że komu bym nie powiedział o tym dłuższym urlopie czy rodzinie czy znajomym to stwierdzą, że jak to tak nie pracować, coś trzeba robić. xD

Miał ktoś kiedyś podobną sytuację?

2

Umowa o prace? Jeśli tak, to nie możesz iść do lekarza np. psychiatry i poprosić o zwolnienie(L4) a potem przedłużać co miesiąc do pół roku powiedzmy. To jest bardzo zła praktyka, odradzam!!!

0

Jestem na b2b.

2

Ja też Java Developer, 7 lat stażu i miałem podobne problemy, stresująca praca, Sprinty, a także pojawiający się brak snu. Założyłem nawet ostatnio temat o tym. Aktualnie chodzę na psychoterapię i rozważam zmianę stanowiska na coś spokojniejszego.

5
steeve napisał(a):

Cześć, czy przerwa w CV na maks 3 miesiące to jakiś problem w branży IT?

Nie.

0

Mam w CV przerwę roczną i rekruterzy dosyć często o nią pytają i raz się zdarzyło (na 10+ przypadków), że przerwano przez nią proces rekrutacji.

0

Tak

6

wpisz se freelance czy tam rozwój projektu prywatnego w czasie przerwy... Nobody cares...

1

Jak dla mnie to na plus nawet, bo ktoś przychodzi zaraz po odpoczynku.

3

Na UoPie możesz dostać L4 na wypalenie zawodowe od psychiatry. Co do samych przerw w pracy to nie sądzę, żeby ktokolwiek krzywo patrzył na 3 miesiące. Moje CV to ser szwajcarski pod tym względem. Z notorycznymi przerwami po ok. rok (nawet więcej) to rzeczywiście zaczynali pytać o to bardziej, pewnie niejednego to odstraszyło, ale koniec końców pracę zawsze znalazłem jak była potrzebna. :)

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0