Firmy gdzie płacą za niepracowanie

24

Zainspirowany tematem Luxoft: Advance hiring - ostrzegam przed tym, postanowiłem założyć wątek w którym będziemy wypisywać firmy które rekrutują a potem lokują pracownika na tzw "benchu", gdzie nadal pobiera uposażenie ale nie pracuje. Idea jest taka żeby zamiast napierdalać w najnowszych technologiach, ciągle się dokształcać itp, kolekcjonować takie umowy i zgarniać kilkadziesiąt tys miesięcznie za nic nie robienie. Proszę uprzejmie moderację o dostrzeżenie nowatorstwa mojego nieszablonowego rozwiązania w zakresie rozwoju kariery IT i przyklejenie tematu. Wydaje mi się że wpadłem na coś, przy czym OE i przechodzenie rozmów kwalifikacyjnych tylko po to aby nic nie robić i po kilku msc szukać nowej pracy jest jak furmanka przy napędzie nadświetlnym.

50

Wbrew pozorom jest sporo ludzi, którzy tak budują karierę. Sam znam „seniora”, który więcej niż 6 msc w żadnej firmie nie przepracował. Wiedza znikoma, ale szekle za „lata” się nabijają :D

6

Podbijam. Dwa etaty to za mało a inflacja coraz większa. Czas lecieć na trzy.

13
Korges napisał(a):

Podbijam. Dwa etaty to za mało a inflacja coraz większa. Czas lecieć na trzy.

Think big. W takim układzie jaki proponuję sky is the limit. Można mieć 3, 5 albo i 10 na raz, a jak akurat niefortunnie znajdzie się projekt do obsadzenia, to dalej nic nie robimy i czekamy aż nas zwolnią, nadal kolekcjonując kolejne pokemony. Stawki nie mają żadnego znaczenia bo i tak nie zamierzamy wykonać żadnej pracy.

0

Każda kontraktornia.

PS: temat do śmieci

1

Załóż własną firmę to inni będą na Ciebie pracować i wtedy Ty będziesz mógł się obijać.

2
Igor1981 napisał(a):

Załóż własną firmę to inni będą na Ciebie pracować i wtedy Ty będziesz mógł się obijać.

Masz stare informacje bo sprzed ponad 150 lat.
Teraz czynnik ludzki to problem, który należy ze swojej firmy bezwzględnie wyeliminować poprzez zastąpienie biologicznej niewydolnej humanoidalnej tkanki pracowniczej na rzecz technologii i automatów.
Dopiero wtedy będziesz mógł się obijać. Każdy pracownik to kolec w doopie, na którego trzeba poświęcać swój bezcenny czas np. organizując mu pracę.

6

screenshot-20221201230141.png

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1