Klucze oraz podzespoły do auta na firme?

0

Hej,

używam prywatnego auta w mojej firmie i mam do was pytanie. Auto jest wykorzystywane po prostu w spotkaniach z klientami - dojechać, coś załatwić (rzadko, bo jednak są video konferencje i telefon) czy też kupić coś do firmy w sklepach itp, ale również (głównie) do prywatnych celów co jest oczywiste.

Czy mogę odliczyć sobie np. zakup oleju/filtrów, albo np. kluczy (narzędzi) które będę potrzebował do auta, aby przy nim grzebać?

Pozdrawiam.

2

TAK.
Pod warunkiem, że samochód jest "wciągnięty" na firmę, albo masz inną podstawę korzystania z niego w ramach prowadzonej działalności.

0

Co masz na myśli pisząc "wciągnięty na firmę"? Nie jest to auto firmowe tak jak wspomniałem. Mam jedynie taki dokument (który sobie sam wypełniłem.... niby potrzeba w razie kontroli), że dane auto (prywatne) jest wykorzystywane także w ramach firmy.

Moją główną podstawą jest to, że umożliwia mi dojazd do klientów czy też kupno różnych rzeczy na firmę w sklepach do których mogę dzięki niemu dojechać (mieszkam na wsi gdzie nie ma marketów itp, czy nawet głupiego sklepu komputerowego -.-).

0

No to może pokaż ten "dokument" bo na razie to za bardzo nie wiem, o czym rozmawiamy :P

0

Chodzi o to, że możesz mieć swój firmowy Fiat Seicento zarejestrowany na Cerrata Ceratowskiego i odliczasz od niego 50% VAT i 20% kosztów (w tym nieodliczony VAT).

https://www.ifirma.pl/blog/samochod-prywatny-uzywany-do-celow-dzialalnosci-gospodarczej.html

1

Idz do ksiegowego wyjdzie taniej niz placenie mandatu w przypadku kontroli z US bo mam wrazenie ze nie do konca wiesz o co chodzi

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1