Zaswiadczenie o niekaralnosci b2b

0

Czy na b2b pracodawca rowniez wymaga zaswiadczenia o niekaralnosci tak jak to jest w przypadku UoP?

5

na b2b nie masz pracodawcy. wymagac moze cokolwiek sobie wymysli przeciez. spotkalem sie z czyms takim ale nie jest to reguła

5

Przy UoP masz określone zasady w Kodeksie Pracy, o pewne rzeczy nie powinno/nie wolno pytać. Ale b2B to jest umowa między przedsiębiorcami i mogą żądać praktycznie czegokolwiek, ze świadectwem chrztu i szczepieniami psa włącznie. Tutaj jest praktycznie pełna dowolność.

W firmie wiele razy musieliśmy do jakichś przetargów dołączać zaświadczenie o niekaralności Szefa, bo sobie pewna państwowa firma, dla której robiliśmy zlecenia, taki wymóg sobie wymyśliła. Aczkolwiek - wracając do Twojej sytuacji, jeśli nie jest to jakieś hi-spec stanowisko typu bank, obronność czy dostęp do informacji niejawnych to bym raczej ich wyśmiał i zapytał, po co coś takiego. Bo nie rozumiem takiego wymogu w przypadku kolesia, który ma robić w WordPressie stronki dla warzywniaków.

1

Jeśli będziesz aplikowal do firm powiązanych z rządem to wysoka szansa, że będą tego wymagać. Z tego co pamiętam to podczas rekrutacji do PWPW coś o tym wspominali.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1