Kawka i herbata w firmie

0

@Haskell: Ale czepiał się, że za mało przy biurku siedzisz, czy, że za dużo herbata kosztuje?

6
piotrpo napisał(a):

@Haskell: Ale czepiał się, że za mało przy biurku siedzisz, czy, że za dużo herbata kosztuje?

Chodziłem do kuchni na kilka minut zagotować wodę i zalać kubek z herbatą, więc w sumie nie wiem co było kluczowe czy ten czas spędzony w kuchni czy koszt herbaty. W sumie mój czas był bardzo drogi, zarabiałem aż 2500 netto, na jakąś g**no-umowę. Zatem 30 minut spędzone na gotowaniu wody to było jakieś 7,5zł dziennie, co w skali miesiąca robiło się już ponad 150zł + koszt herbaty. Tam zdaje się była jakaś "Minutka" czy coś podobnego najtańszego z Biedronki. Licząc, że paczka ma 50 sztuk, a ja piłem 5-7 herbat dziennie, to już wychodzi dwie paczki herbaty miesięcznie. Nie wiem ile wtedy mogła kosztować taka herbata, ale na pewno 2-3zł za paczkę.

16

Mam kumpla (nie z IT), który problem braku służbowej herbaty rozwiązał bardzo prosto i sprytnie.

Po prostu kupił pudełko i postawił we wspólnej kuchni. Ludzie przychodzili, zobaczyli, że sobie robi herbatę, zaczęli pytać, co to za herbata, on odpowiadał, że po prostu jest i można korzystać. Jedni ludzie mówili następnym, i wszyscy pili tę herbatę.
Aż w końcu się skończyła. Więc ludzie zaczęli chodzić do "pani z recepcji", z informacją, że herbata się w kuchni skończyła. Recepcjonistka poszła do zarządu z informacją, że trzeba kupić herbatę, bo się skończyła. Zarząd oczywiście nic nie wiedział, bo nigdy przecież żadnej herbaty nie kupowali, ale od tej pory musieli zacząć.

5

Z tą darmową kawą to jest tak:
.

8

image

2

Dziwię się niezmiernie, że pracujecie jeszcze w biurach w roku 2022.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1