Powrót do Polski i przebranżowienie

0
LUK0615 napisał(a):

Mam 38 lat i obecnie mieszkam w UK,

Z mojego doświadczenia wynika, że taki wiek prowadzi do pewnych głupich sytuacji. Oficialnie nie ma problemu, ale nieoficialnie, gdy już dostaniesz się do firmy jako junior, Seniorzy mogą nie chcieć cię pod swoje skrzydła do projektów. Często im głupio, że uczą starszego, niepotrafią się zachować, wolą młodszego juniora. Trzeba być na to gotowym.

Myślę o powrocie do polski

ale wiesz kto rządzi? ;)

Mianowicie, o jakich zarobkach mogę myśleć z niedokończonymi studiami master i brakiem doświadczenia w IT?

Na początek bardzo słabe. Bardzo.

Myślicie, ze warto szukać brytyjskich firm w celu podjęcia pracy zdalnej z Polski jako junior?

Tak

Jeśli chodzi o moje doświadczenie w IT posiadam (...) AZ-900 fundamentals

AZ-900 fundamentals nie ma żadnego znaczenia w CV.

Powodzenia i wszystkiego dobrego!

0

@kixe52: To może jeszcze inaczej, zatrudnialiśmy ostatnio programistów, trafił nam się gość świeżo po maturze, ale ogarnięty (nie mogę pisać zbyt dobrze, bo jest na 4p i się rozbestwi). Nie wiem ile wynegocjował, ale kurde, nie 3500...
Mam w tej chwili otwartą pozycję DevOps w projekcie. W PL znalezienie DevOpsa graniczy z cudem "it's like looking for a virgin in a whorehouse" - cytat, po kilku miesiącach cudem udało się znaleźć kogoś, kto chciał się przyuczyć (rekrutacja wewnętrzna) + teraz wyszło, że część zadań możemy oddelegować do oddziału w Indiach. To ostatnie przypadkiem, bo akurat im parę projektów zamknęli i szukają zaczepienia.
Wreszcie patrząc na to ogłoszenie, to wszystko czego chcą, to żeby gość przeczytał trochę o GCP, ogarniał Dockera, Gita i Jenkinsa. Jedyna rzecz, która może być w tym wyzwaniem to Terraform, no ale bez przesady.

1

Żeby nie było, jak dla mnie to autor może i zarabiać 15k na start, tego mu życzę. Chodzi mi o to aby go nie nastawiać, że tyle ma krzyczeć bo mniej to wstyd bo się przejedzie, a jak nie ogarnie pytań technicznych to go wyśmieją, że z taką wiedzą chce takie 'kokosy'.

0

Juniorów jest jak psów i 3500 netto to rozsądne zarobki na kogoś bez doświadczenia, pytanie tylko czy uda mu sie załapać do pracy, bo ostatnio mój przełożony jak szukał kogoś na juniora to odrzucał tych bez studiów lub tych którzy nie są na studiach - bo jak przychodzi 300 CV to po czymś trzeba przefiltrować ludzi na stanowisko juniora xF Mamy polski zespół więc był jeszcze dodatkowy filtr, ale żeby nie było posądzenia o rasizm to nie powiem jaki, ale i tak się domyślicie.

3

Dziekuje wszystkim za rzeczowe i wyczepujace odpowiedzi. Od wrzesnia zaczne poszukiwania pracowadawcy i za kilka miesiecy zrobie update w tym watku jak potoczyly sie moje dalsze losy:)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1