Praca zdalna dla firmy z Niemiec na UoP a przejście na B2B

0

Przechodząc na B2B musiałbym w PL opłacać PIT i ZUS z czego rozumiem pit to dochodowy a ZUS ok 1500 zł przy pelnym. Rozumiem, że pracodawca musiał by w swoim kraju opłacić VAT. Dodatkowo pracodawca musialby uwzględnić urlop i chorobowe. Czy wynagrodzenie na rękę na B2B byloby podobne przy takich samych kosztach pracodawcy?

0

Na b2b to nie będzie twój pracodawca tylko kontrahent, urlop tylko ty sobie możesz dać a nie kontrahent:) Możesz się dogadać że będziesz miał jakieś przerwy serwisowe ale nie urlop bo to nie legalne, to podchodzi pod świadczenie pracy, czy coś takiego. Co do stawek to rynek chyba zwykle robi tak że brutto na uop to netto na FVAT, czasem jest tak że netto jest większe np o 10% ale w drugą stronę to już rzadko się zdarza.

0

Weź pod uwagę, że w Niemczech jest kolosalna różnica jeśli chodzi o pensję brutto na UoP a zarobki freelancera na godzinę na korzyść freelancera.
Co do VATu istnieje spora szansa, że to tzw. reverse charge, więc odprowadzają u siebie.

2

Niemcy mają ograniczenia w B2B z freelancerami. Są jakieś limity w długości kontraktu, po których B2B z automatu musi przejść w niemiecki UOP. Dlatego zazwyczaj firmy w Niemczech wolą brać ludzi przez kontraktornie.

0

Już ci się znudziło bajtowanie o braku podwyżek i jak ty bardzo nie musisz zmienić tego jaszunexu?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1