Czy ostatnio dynamika rynku spadła

1

Hej,

Zastanawia mnie, ostatnio zauważyłem spadek liczby 'ataków' wszelkiej maści rekruterów - jeszcze pół roku temu raz na tydzień był jakiś telefon/mail niespodzianka od nieznanego rekrutera i dużo ofert na Linkedin, a teraz jakby się to uspokoiło.

Też macie takie wrażenie, czy inne?

3

Zależy od tygodnia. Ale chyba trochę mniej. Ostatnio odzywają się głównie egzotyczni rekruterzy. Jakieś Indie czy coś

0

Może jeszcze budżety nie są klapnięte albo dopiero ustalają head count na ten rok

3

U mnie przeciwnie, ostatnie kilka tygodni to masa spamu.

1

Końcówka/początek roku to zawsze zastój, część firm zamyka FY druga część jest na urlopach więc jest zastój w rekrutacjach. Natomiast obecnie już to raczej "odmarza" bo choćby w ostatnim tygodniu nie mogłem się od tych natrętów odpędzić

2

Faktycznie trochę zwolnili, chociaż nadal co kilka dni coś wpadnie :P

0
Shalom napisał(a):

U mnie przeciwnie, ostatnie kilka tygodni to masa spamu.

Dokładnie, u mnie to samo. Od września zauważyłem na swojej skrzynce odbiorczej na linkedinie wzmożony ruch. Wiadomości i zaproszeń do sieci z ofertą jest tyle, że przestałem już nawet na nie odpisywać.

1

Polecam zdeaktywować konto i ponownie aktywować w momentach gdy szuka się pracy, nie trzeba zwracać uwagi na cały ten spam.

3

Może zależy od stacka. Obserwuję ogłoszenia i takiego ssania jak w końcówce roku dawno nie widziałem. Dwie - trzy firmy które szczególnie obserwuję pozaniżały nawet wymagania do minimum, mimo że wcześniej konsekwentnie trzymały poziom.

2

Ja trochę spóźniony z odpowiedzią, ale podzielam obserwacje @PaulGilbert. Grudzień 2021 i styczeń 2022 to z całą pewnością jeden z lepszych moich okresów pod kątem ilości dopasowanych i konkretnych zaproszeń.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1