Przebranżowienie, 30 lat na karku. Studia techniczne.

0

Witam. Post jak wiele wiele innych, postaram się streścić. Pracuję jako inżynier w branży oil&gas. Ogólnie praca fajna, jednak przyszłościowo mniej kolorowa (nacisk na wyjazdy zagraniczne)

Generalnie przyszedłem tutaj poradzić;/doradzić się niektórych z was jaki język warto się uczyć. Na tapecie mam oba. Oczywiście Java oraz Python.
Oczywiście Python jest teraz bardzo gorący, bo wchodzi tutaj: machine learning, data science, big data, cybersecurity.
Myślałem też o Javie: typowy Backend, aplikacje internetowe.
Generalnie pytałem się kilku osób z branży, oni siedzą w Javie i twierdzą, że to dobre wyjście. O Machine learning / data science słyszeli pewne rzeczy, ale kompletnie w tym nie siedzą.
Chciałbym się was spytać, co polecacie na naukę 1. języka ? Czy jakikolwiek obrany kierunek będzie w tym przypadku dobry.
Pozdrawiam !

10

Oczywiście Python jest teraz bardzo gorący, bo wchodzi tutaj: machine learning, data science, big data,

IMHO Jak nie masz studiów matematycznych albo nie jesteś mistrzem statystyki to będzie to ciężkie

2

Jak wyżej. Python generalnie jest super i w porównaniu do javy to aż się chce w nim pisać. Jeśli go wybierzesz to jednak bardziej będziesz robił pewnie jakiś devops lub mniejsze projekty typowo programistyczne, bo inne zadania wymagają już lepszej znajomości matematyki, statystyki. Java to duże projekty biznesowe, ale nawet Joshua Bloch już się tak tym językiem nie zachwyca. Jest trudniejszy i brzydszy niż python, ale za to ponoć szybszy. Nie ma ideału. Poza tymi dwoma to masz jeszcze js - uniwersalny i na front i na back. No i mobilne urządzenia. Wybór jest spory…

2

rzuc moneta tutaj -> rzut i zacznij zamiast poświecić 3 następnych miesięcy na rozkminianie. Jak Ci nie podpasuje technologia zmień ją :)

1

Z ofert na juniora w Pythonie to jest też trochę w backendzie, ale to trzeba znać już Django, rzadziej flask.

3
Sebastian_030 napisał(a):

Witam. Post jak wiele wiele innych, postaram się streścić. Pracuję jako inżynier w branży oil&gas.

To może warto spróbować się zatrudnić jako programista właśnie w tejże branży? W końcu masz wiedzę dziedzinową czyli już jesteś do przodu od osoby, która nigdy nie miała do czynienia z branżą oil&gas.

Oczywiście Java oraz Python.

Dlaczego oczywiście? Przecież są również inne języki.

Generalnie pytałem się kilku osób z branży,

Z której branży? (oil&gas czy IT? Swoją drogą IT to trochę taka meta-branża, bo robi produkty dla wielu różnych branż)

Chciałbym się was spytać, co polecacie na naukę 1. języka ?

Nie ma to większego znaczenia, bo język zawsze można zmienić. Możesz wybrać dowolny język na początek (byleby to był popularny język, żeby było łatwo znaleźć informacje w necie na jego temat), a później zmienić w razie czego. I tak na początku trzeba się nauczyć podstaw (które są podobne w różnych językach programowania)

0

Branża oil idzie pod sufit a ty z niej uciekasz bo?

IT to nie Eldorado ani San Eskobar.

0
LukeJL napisał(a):
Sebastian_030 napisał(a):

Witam. Post jak wiele wiele innych, postaram się streścić. Pracuję jako inżynier w branży oil&gas.

To może warto spróbować się zatrudnić jako programista właśnie w tejże branży? W końcu masz wiedzę dziedzinową czyli już jesteś do przodu od osoby, która nigdy nie miała do czynienia z branżą oil&gas.

Wydaje mi się że w Polsce może być ciężko. Czy może znasz jakieś rodzime przypadki?

Patryk Mieleszko napisał(a):

Branża oil idzie pod sufit a ty z niej uciekasz bo?

Przecież OP napisał że nie chce się tułać po świecie.

4
  1. Bez znaczenia. Kluczowe jest nauczyć się programować tzn myśleć w odpowiedni sposób. Język to detal.
  2. Masz dość spory rozstrzał w tych swoich pomysłach bo praca programisty do pracy data scientista to trochę jak kierowca tira do szofera, niby i jeden i drugi zajmuje się jeżdżeniem samochodem ;)
0

No nie wierzę że 100% ludzi w branży X tuła się po świecie i płacze w pustym pokoju hotelowym pośrodku dżungli gdzieś w Bangladeszu.

Znajdź sobie firmę gas and oil która szanuje pracowników i nie wysyła w świat.

Tak samo mógłbyś pomyśleć że kierowca ciężarówki to zawód tułaczy po świecie. Ale tak nie jest. Jak dobrze poszukać to znajdziesz pracę jako stacjonarny kierowca.

Tak samo jest w IT (i gdziekolwiek indziej). Tak - są bardzo lukratywne posady. Ale - one nie są dla każdego - trzeba mieć znajomości lub doświadczenie lub być dobrym lub praca jest nieprzyjemna.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0