Wyprodukowałem sobie arkusz porównujący dochód w funkcji kosztów pracodawcy

0

Wyprodukowałem sobie wykres (w zakładce) porównujący dochód w funkcji kosztów pracodawcy dla rożnych form zatrudnienia, to się podzielę:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vSgl1ej-20UTBOj0Br1QZ43j4Nz4S3sUaEvjSjUPtvf6CUZwmOqzIIJAFpfbJG7ihrKAXBJhQtx9i66/pubhtml

Nie jestem doradcą, nie biorę za nic odpowiedzialności i nie mam wielkich ambicji... ale może będzie to dla kogoś interesujące.
Oczywiście Polski Wał to trochę zgadywanka, nie uwzględniłem kosztów jakie można mieć na B2B ani ulgi dla klasy średniej (wyłysiałem od czytania tego), ale starałem się by miało to ręce i nogi.

0

Burdel w tym arkuszu taki jak w polskim ładzie, nic nie rozumiem

0

Kwoty kosztów pracodawcy dla UoP są kompletnie źle. Nie dość że za wysokie z definicji, to jeszcze one obowiązują tylko przez kilka miesięcy, tu przykład dla najwyższej kwoty z arkusza dla prawdziwego kalkulatora w załaczniku w .png (plus link)

https://www.money.pl/podatki/kalkulatory/plac/?rok_podatkowy=2021&pensja=23817&typ_kalkulatora=0&typ_wynagrodzenia=0&koszty_autorskie=0&koszty_autorskie_procent=0&poza_miejscem_zamieszkania=0&wspolne_rozliczanie=0&uwzglednij_kwote_wolna=1&ppk=0&ppk_pracownik=2&ppk_pracodawca=1.5&pit_26=0&zus=0&dobrowolne_chorobowe=0&zwiekszone_koszty_uzyskania=0

ex.png

0

Dobra, przeprodukowałem :)

Teraz mój koszt pracodawcy 324 tys., przykładowy 322 tys. Moje brutto na UoP 286 tys., w przykładzie 285 tys.

Dzięki.

Ps. można to jakoś tak udostępnić, by każdy mógł w formuły pozaglądać, albo sobie wziąć? Myślę, że jest potrzeba spopularyzowania umiejętności oszacowania własnych podatków.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1