Ile trwa znalezienie pracy przez doświadczonego programistę? Tyle, ile odebranie telefonu

3

Jest w tym artykule w ogóle taka podstawowa informacja jak technologia? xD

3

Jaki jest sens wrzucania artykułów za paywallem? Patrząc tylko na początek to jakaś bajeczka, w której oczywiście jest sporo prawdy, bo z jakimkolwiek doświadczeniem to szukanie pracy w dużym mieście to nie wysiłek, a w dobie pracy zdalnej, gdzie w jeden chwili jest się w pracy, a 10 minut później na rekrutacji to nawet nie trzeba się spocić(a i ubrać się można od połowy w gore).

Tl;dr IMHO eldorado trwa.

4

ale o co chodzi?

poklepał backendów w jakiejś javce przez rok czy dwa, umie sqla i jakiegoś angulara to pewnie lekka ręką 10k

2

A co to jest 10 tysiecy na te czasy........

12

Ja ostatnio złożyłem 5 cv i z każdej się odezwali, na najłatwiejszej rozmowie to nie dali nawet feedbacku(XD), jedna firma to konraktornia i próbowali mnie gdzieś wcisnąć od razu do klienta ale ja chciałem być w "normalnym" zespole, kolejna firma to wysłała mi zadanie ale już byłem ugadany z inną więc odrzuciłem(odezwali się chyba dopiero po miesiącu po złożeniu cv), w kolejnej dostałem ofertę po rozmowie i zadaniu, ale to byłaby podwyżka około 25 % tylko i projekt jednak na dłuższą metę średnio by wpływał na rozwój, ostatnia oferta mnie satysfakcjonowała i ją przyjąłem. Prawie każdy proces rekrutacji trwał tydzień, czasem dało się szybciej. Dodam że mam 2 lata doświadczenia.
Także dostać pracę to nie jest aktualnie ciężko ale żeby dostać dobrą to już tak.

6

Jak chcesz pracę, to znajdziesz od razu (zakładając, że prezentujesz chociaż średni poziom ogarnięcia jakiejś popularnej technologii). Szukasz dobrej pracy (interesujący projekt, interesująca domena, dobra kasa, itd.), to trzeba się nabiegać i nachodzić. W dodatku nigdy nie wiesz jak trafisz. Mój najlepszy i najgorszy projekt w życiu miał miejsce w tej samej firmie.

2

Obecnie mamy takie czasy, że rąk do pracy brakuje dlatego zatrudnia się hindusów ile popadnie. Znalezienie DOBREJ pracy remote zagraniczną jest ciezkie. Natomiast znalezc byle jaką dobrze platna nie jest ciezkie. Tylko pytanie czy warto się wk****ać z ludźmi pewnej narodowosci...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0