Pytania rekrutacyjne mid React Dev

0

Siemka, stwierdziłem, że w aktualnej robocie nie rozwijam się tak jak powinienem (nie piszemy żadnych testów, piszę moim zdaniem trochę zbyt proste projekty, nie ma w nich miejsca na globalne zarządzanie stanem, dopiero teraz się obudzili, że warto byłoby przeskoczyć na TS), więc wysłałem sporo CV (40+).
Mniej więcej połowa na stanowiska midowe, połowa na juniorskie (Aktualnie mam lekko ponad rok doświadczenia).
No i było parę firm, do których się chciałem dostać bardziej niż do innych. Zadzwoniła babeczka, powiedziałem jej o tych "brakach" czyli wysłała zadanie, rozwiązałem, odesłałem. Zadzwoniła i powiedziała, że zapraszają na rozmowę. Więc od paru dni siedzę i się uczę, niemniej bardzo chętnie przygarnę pytania jakie tam mogą paść. Na aktualne stanowisko miałem raczej proste rzeczy. Tutaj babeczka powiedziała, że padną pytania o:
-JS
-TS
-CI/CD (to nie bardziej dla devopsa?)
-testowanie
-metodykę pracy
-rozwiązywanie problemów.
-code review
-scrum/agile
Czego można się spodziewać + jak nie wypaść na debila (sorki, mam strasznie mocny syndrom oszusta xd a dodatkowo oferują jedną z wyższych stawek, prawie 3x tyle co aktualnie)

0

odnośnie CI/CD a w zasadzie buildu - wiedzieć o prettier, bundling, tree shaking, lockfiles, jak to wszystko działa z tsc, polyfille, minifikacja, source maps, moduły, jak sobie radzić z deploymentem tego samego na różne środowiska, CSP. Nikt normalny ci tego nie będzie kazał robić na żywca, warto wiedzieć co to jest i po co - zwłaszcza że to kwestia czasami po 5 minut na temat żeby mieć jakieś pojęcie.

1

Odnoście CI/CD i DevOpdow czy SysOpsow. Często Opsi nie mają czasu utrzymywać środowiska testowego i developerskiego wiec spada to na Devow

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1