Praca w IT- warto?

0

Witam.
Mam 27 lat, pracuję w systemie 24/48 i będę tak pracował przez następne 20 lat :). W ciągu tych 48 h jestem w stanie zajmować się czymś innym ( czyli inną robotą :)). Zastanawiam się nad studiami informatycznymi. Czy Waszym zdaniem jest sens w to brnąć biorąc pod uwagę mój system pracy? Czy jest popyt na ludzi pracujących w niepełnym czasie/ częściowo zdalnie?
Pozdrawiam! :)

2

@TheGnatx:

W ciągu tych 48 h jestem w stanie zajmować się czymś innym

Skąd wiesz, że jesteś w stanie
robisz już coś teraz, czy tylko uważasz, że dasz radę?

0

@mussel: Robiłem i robię. W największym zagęszczeniu pracowałem przez 24 H, następny dzień 10h, następny 14 h i znowu 24h. Dam radę :).

0

W sensie, że chcesz pracować w swojej obecnej pracy 24h, a potem przez następne 48h zrobić 2x8h w IT? Czy po prostu w trakcie tych 48h się uczyć, a potem całkowicie przerzucić na IT?

0

@iksde: przez następne 48h pracować w IT. Ta praca 24 musi zostać (wcześniejsza emerytura :))

5

Co do systemu pracy - pewnie ogarniesz. Ale pytanie jest inne - czy coś umiesz? Masz jakiekolwiek doświadczenie?

Oczywiście - piszesz coś o studiach - ale to masz kolejne kilka lat, które musisz poświecić.
A co jak się okaże, że to Cię w ogóle nie kręci, nie czujesz klimatu, nie ogarniasz zadań? Zmarnujesz kilka lat na studiowanie i nic z tego nie będzie.
W ogóle - masz jakąś konkretną dziedzinę, która Ci chodzi po głowie? Bo "praca w IT" to jest mega szeroki temat, mieści się tam wszystko - od helpdesku i pomocy z drukarkami, przez administrację serwerami, pisanie stron, automatykę, aplikacje mobilne i desktopowe do SQL i jeszcze dziwniejszych rzeczy ;)

A co do tego czy się opłaca - rozstrzał w branży jest kosmiczny. Od 3k na rękę miesięcznie do kilkudziesięciu. Na pewno na początku będziesz raczej oscylował w okolicy tej dolnej kwoty. A potem to już zleży od tego, jaką specjalizację wybierzesz, jak będziesz dobry i w dużej mierze od szczęścia.

0

Dzięki za odpowiedź! Nie mam doświadczenia w pracy. W własnym zakresie uczyłem się front endu (JS html itp) i C++. Generalnie lubię szeroko pojętą IT dlatego pisałem, że może być kodowanie ale niekoniecznie :).

2

@TheGnatx: ile tak robiłeś?
tydzień czy rok?

dwie prace to przede wszystkim kupa stresu, głowę masz cały czas w robocie, a że programownaie to robota głową, to nie jest tak, że zamykasz drzwi czy tam kompa i pracy nie ma
tu nie chodzi o zmęczenie fizyczne -młody jesteś, ono przyjdzie może za 5 lat dopiero albo za 8 (jak będziesz miał 35)
ale o zmęczenie psychiczne

1

@TheGnatx: W takim mocny zagęszczeniu (300-400 h w misiącu) niecały rok. W mniejszym to już kilka lat.

3

Tylko tutaj problemem może być niepełny wymiar czasu pracy. O ile ktoś pracuje codziennie ale po kilka godzin, to jest to w miarę łatwe do zgrania. A Ty będziesz miał praktycznie 2 dni przerwy (jeden to służba 24h, drugi to dochodzenie po siebie po niej) i jeden dzień pracy. Oczywiście - da się to jakoś pogodzić, ale wiele firm będzie krzywo patrzyło na kolesia, który znika co 2-3 dni na 1-2 doby. Bardziej bym widział to tak, aby olać studia, podszkolić się w tym, co już względnie umiesz (np. strony) i spróbować swoich sił jako freelancer.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1