Hobby/Zainteresowania w CV

2

@PerlMonk: ale z grubsza to własnie te kategorie. Nie wiem czy ktoś w CV by to opisywał szczegółowo.
Hobby:
Zapamiętywanie wyników sportowych
Brzmi dziwnie?

2
Aleksander32 napisał(a):

Niektórzy piszą że hobby w CV nie ma znaczenia, a ja się nie zgadzam. Prosty przykład: Firma która robi oprogramowanie z branży finansowej, w tym oprogramowanie do systemów maklerskich. Chyba z jej punktu widzenia lepiej zatrudnić kogoś kto interesuje się inwestowaniem?

Tak jak to było w oryginale wspomniane to że ktoś sprawdza wykres CDPR czy cenę Bitcoina nie sprawi że ma jakąś przewagę nad kimś kto tej ceny nie sprawdza. Co innego gdyby ten ktoś regularnie grał na giełdzie wiedział co to wsparcia, opory, ogarniał formacje świec, informacje makroekonomiczne, wiedział dokładnie jak działa rynek czy jak działają jakieś metatradery itd. to już takie hobby było by warte wpisania. Tylko ja bym się zastanawiał czy wtedy dać to pod hobby czy po prostu w skillach?

0

Ja mam w hobby jakiś wybrany sport (mógłbym też dopisać m.in. "rozwój osobisty"). I szczerze w d... mam czy to pasuje do profilu firmy.
A że czasem firmy promują się stawiając na sport to może akurat podpasuję albo będzie przynajmniej o czym pogadać.

1

trochę negatywnie mnie nastawia jak w hobby jest boks czy coś w tym stylu i to wszystko

4

Co innego gdyby ten ktoś regularnie grał na giełdzie

Wolałbym kogoś kto inwestuje a nie gra na giełdzie ;].

na giełdzie wiedział co to wsparcia, opory, ogarniał formacje świec, informacje makroekonomiczne, wiedział dokładnie jak działa rynek czy jak działają jakieś metatradery itd. to już takie hobby było by warte wpisania.

No to jest tez ew. do spytania na rozmowie. Tak samo przecie jak napiszesz że umiesz Jave podlega rozmowe. Ale wydaje mi się tez że takie zainteresowanie może mieć dodatkowy plus, pomiając wiedzę domenową. Oznaczać to może również że ktoś jest rzeczywiście zainteresowany rozwojem produktu :)

Jeśli masz wpisać cokolwiek - bo wypada - i dajesz na siłę jakieś szablonowe slogany, to lepiej sobie odpuść. Jeśli interesujesz się mieczami samurajskimi, hodowlą jedwabników albo skaczesz na spadochronie - to możesz śmiało wpisać. Raczej związku z pracą to mieć nie będzie, ale przynajmniej jakoś się wyróżnisz na tle innych kandydatów. A jak wpiszesz "czytanie, jedzenie, jazda tramwajem bez trzymanki" to tylko potwierdzisz, że jesteś kolejnym szablonowym i bez polotu lemingiem, który bezmyślnie wpisuje rzeczy do CV, które nie mają żadnego sensu. Co gorsza - w ten sposób się przyznajesz, że nie masz niczego do wpisania, czyli de facto - nie masz zainteresowań. Nie jest to nic dyskwalifikującego, ale po co się z tym tak obnosić?

No tu się zgodze. Myślę że wpisanie astrofizyki byłoby coś nietypowym

4

Myślę że wpisanie astrofizyki byłoby coś nietypowym

Tak - ale pod warunkiem, że naprawdę się tym interesujesz. Bo gorzej jak coś takiego wpiszesz, a potem podczas rozmowy akurat trafisz na kogoś, kto ma o tym pojęcie (albo i nie - ale poszukał wcześniej w necie kilku ciekawych tematów z tym związanych) i okaże się, że nie masz nic do powiedzenia w zakresie swojego "zainteresowania". Bardzo łatwo w takiej sytuacji zrobić z siebie pośmiewisko ;)

0
Aleksander32 napisał(a):

Wolałbym kogoś kto inwestuje a nie gra na giełdzie ;].

Ktoś kto inwestuje nie oznacza że ma pojęcie o tym co robi, każdy może kupić akcje CDPR i myśleż że urośnie i wtedy z definicji jest inwestorem. Ktoś kto gra na giełdzie siedzi w tym głębiej bo aktywnie obserwuje sytuacje na niej podejmuje dużo częstsze decyzje o inwestycji czy wycofaniu się z danej spółki.

Aleksander32 napisał(a):

No to jest tez ew. do spytania na rozmowie. Tak samo przecie jak napiszesz że umiesz Jave podlega rozmowe.

No właśnie nie do końca, bo ja hobby na CV traktuje jako jakiś taki temat na przełamanie lodów by kandydat się trochę odstresował i rozgadał. Javy nie wpisujesz w zainteresowaniach, a w skillach czyli pokazuje to umiem z tego mnie pytaj i oceniaj.

2
jurek1980 napisał(a):

@PerlMonk: ale z grubsza to własnie te kategorie. Nie wiem czy ktoś w CV by to opisywał szczegółowo.
Hobby:
Zapamiętywanie wyników sportowych
Brzmi dziwnie?

A prowadzenie statystyk brzmi lepiej? Gdyby jeszcze podpiąć to pod prowadzenie bloga o sporcie, to już w ogóle dobrze.

4

ja nie mam miejsca w cv na takie rzeczy

2

Nie wiem czy hobby w CV ma znaczenie, czy nie, ja nie wpisuję. Wpisywałem kiedyś, kiedy myślałem, że CV ma mieć jedną stronę, a na rozmowy trzeba przychodzić w garniturze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0