Ile czasu zajmuje Wam wejście w nowy projekt?

3

Hej,

jestem ciekawy ile zajmuje Wam wejście w nowy projekt? Wiadomo, nikt nie ogarnia wszystkiego od pierwszego dnia. Ale ile Wam mniej-wiecej czasu to zajmuje?

5

Jedyna prawidłowa odpowiedź na to pytania to "zależy" - jak projekt polega na rozwijaniu danego subsystemu w Linux kernel to maintainerzy danego subsystemu wchodzą jak w masło od pierwszego dnia, jak projekt ma tysiące linii, jest wielowątkowy i wymaga experckiej wiedzy domenowej z telekomunikacji to wchodzi się do niego miesiącami.

10

Między 1 dzień a 6 miesięcy.

1

Znajomi co kodzą w C++ mówią od roku do 3 lat na wprowadzenie.

4

Zależy czy jest dokumentacja i poprzednia załoga ;-) Jeśli nie to z 5 minut ;-)

1

4h

3

Zależy na kiedy jest to potrzebne, ale generalnie staram się nie wchodzić w nowe projekty, bo jeśli ktoś wie, że ja coś wiem, to już nie jest łatwo spychać robotę na innych.

1

W pierwszej pracy nie wdrożyłem się przez prawie dwa lata, bo kulała dwustronna komunikacja (ludzie muszą być kompatybilni), a w kolejnej zacząłem prowadzić praktycznie samodzielnie przypisane projekty po 2 albo 3 miesiącach.

4

Ile czasu zajmie wejście projekt to zależy od domeny, kolegów z zespołu, Twoich tasków, całego proces onboardingu etc. Na przestrzeni lat zauważyłem, że ważną rzeczą jest zasada by "zjeść słonia po kawałku". Innymi słowy ogarniasz w miarę to co jest Ci potrzebne do zrealizowania Twojego taska i nie skupiasz się na reszcie albo relatywnie niewiele czasu jej poświęcasz.

3

OP, a co masz na mysli pod wejściem do projektu? Zrobienie prostej zmiany, czy developowanie na rowni z reszta zespołu.

Na przykład do frontowego spaghetti, nad ktorym teraz pracuje bylem w stanie wprowadzać zmiany juz po parze dni. Aczkolwiek nawet po dwoch miesiącach jestem zaznajmiony dopiero z mniej niz polową codebase'a, i bardzo polegam na zespole by zrozumieć co sie
dzieje w reszcie apki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0