Zmiana pracy osoby z doświadczeniem a własne projekty na github

0

Cześć,

Pracuję jako frontend dev, jest to moja pierwsza praca w IT i aktualnie mam 2.5 roku doświadczenia.

Przymierzam się do zmiany pracy i zastanawiam się czy dla osoby która ma już jakieś doświadczenie w IT dobrym pomysłem jest załączenie linku do swojego githuba przy wysyłaniu CV ?
Odkąd pracuje w IT zawodowo to przyznam że na prywatnym githubie niewiele się działo.

Rekruterzy zwracają na to uwagę, czy jeśli ktoś ma już jakieś doświadczenie to jest to dla nich mało istotne ?

2

Zależy czy masz się czym tam pochwalić, jeżeli masz tam apkę typu "to do" i nic więcej, a do tego jak patrzysz w ten kod to myślisz sobie "co tu się ........" to lepiej tego nie pokazywać. W przeciwnym wypadku zawsze warto się chwalić jak jest czym ;)

2

dobrym pomysłem jest załączenie linku do swojego githuba przy wysyłaniu CV ?

To jedna linijka, więc się zmieści. W sensie jak masz tam coś ciekawego, to możesz wrzucić.

BTW jak frontend, to po co Github? Frontendowiec ma lepsze sposoby na wyróżnienie się niż Github.

1
Jimboo napisał(a):

Przymierzam się do zmiany pracy i zastanawiam się czy dla osoby która ma już jakieś doświadczenie w IT dobrym pomysłem jest załączenie linku do swojego githuba przy wysyłaniu CV ?

Każde dobre CV w branży 'artystycznej' opiera się na Portfolio

https://www.adhamdannaway.com/portfolio
https://kyleledbetter.com/
https://ianlunn.co.uk/

1

Mysle, ze jest to istotniejsze przy pierwszej pracy. Jak masz doswiadczenie i realny udzial w projektach to github nie jest niezbedny.

0

Według mnie jak coś masz to warto dodać, jak chcesz wypaść sobie githuba to kontrybułuj do opensourca xD

2

Może Ci to pomóc, ale większości ludzi i rekruterów w ogóle nie obchodzi co tam masz na githubie. Mam na githubie parę popularnych projektów (jeden ma ponad 2 tysiące gwiazdek) i podczas rekrutacji większości osób to totalnie nie obchodziło. Jedynym plusem był fakt, że na jednej z rozmów nie miałem pytań dot. javy, bo rekruterzy przejrzeli sobie mój kod i założyli, że nie trzeba mnie męczyć pytaniami z tego języka. Drugim plusem może być fakt, że raz na jakiś czas, możesz dostać ofertę od rekrutera, który znajdzie Cię na githubie. Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia zawodowego (ale Ty piszesz, że masz), to wtedy warto mieć cokolwiek do pokazania i wtedy takie projekty mogą być na plus. Może to też zadziałać na Twoją niekorzyść - np. jak wrzucisz tam jakiś gniot i ktoś to akurat obejrzy. Tak naprawdę Twój kod na githubie obchodzi przede wszystkim osoby, które tego kodu potrzebują, bo rozwiązuje jakiś ich problem, albo chcą się czegoś na jego podstawie nauczyć. Jeżeli chcesz coś tam zamieszczać tylko pod kątem rekrutacji, to nie wiem, czy to ma sens i już chyba lepiej przewałkować popularne pytania/zadania rekrutacyjne i książki, ale możesz zrobić jak uważasz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0