Jaka praca na czas szukania pracy w IT by miec sile sie uczyc i brac udzial w rekrutacjach?

4
BraVolt napisał(a):

Gdy aplikujesz bo "nie chcesz zmieniać pracy", to dla trzymania ręki na pulsie aplikujesz do jednej firmy.
Gdy się nie ma pracy to się aplikuje do wielu jednocześnie.

Of course, ale jak to się ma do tego co napisałem? :P Czy jak zaaplikuję do 30 firm, to proces potrwa 1 dzień? to tak nie działa :P

0

@Pinek:

Nie wiem jaki będzie rozkład czasu odpowiedzi przy 30 firmach.
Ale można przy tej liczbie ustrzelić pracę jeszcze w tym samym miesiącu.
Oczywiście te "3 sigma" będzie powoli toczyć temat miesiąc albo dłużej

3

No nie wiem czy tak długo się szuka, znajomi z pracy odeszli nie mając jeszcze niczego nowego. Znalezli nową prace w tydzien. Jak jesteś dobrym programistą to praca jest wszędzie.

0

W tym kraju nie ma pracy dla programistów. Rynek zalewa się przez bootcampowiczów i ludzi którzy się przebranżawiają. A kiedyś to był elitarny zawód po studiach. Teraz programista to jak kasjerka w Biedrze nic specjalnego.

1

Jeżeli ktoś z 3+ letnim doświadczeniem szuka pracy rok to to jest naprawdę dziwne. Musisz albo być strasznie kiepski, albo mieć strasznie słabą okolice. Mam ponad 2 lata doświadczenia jako Inżynier Systemów (po korporacyjnemu to będzie DevOps). Jak zacząłem szukać pracy jako BackEndowiec to po 3 miesiącach już ją miałem, a wysłałem 3 CVki, tylko tam gdzie faktycznie zainteresowała mnie oferta.

Odrzucali cię na poziomie CVki czy na poziomie rozmów rekrutacyjnych?

3

Już pomijając wszystko - co cię trzyma w zawodzie, w którym znalezienie roboty zajmuje rok? Zakładam, że nie pieniądze, bo skoro potrzebujesz roku do znalezienia roboty to nie jesteś w pozycji do stawiania żądań.

0

Do OPa - nie jest tak źle w czasie pandemii. Jeśli o mnie chodzi to dowiedziałem się w lutym, że w czerwcu kończą ze mną współpracę. Liczyłem, że do września będę bezrobotny, a się okazało, że jednak nie miałem wakacji wolnych :(

I nie byłem jednostkowym przypadkiem - znam kilku ludzi, którzy w trakcie pandemii zmieniali pracę (z różnych powodów), nikt nie szukał zajęcia dłużej niż 3 miesiące. Więc zastanów się czy nie bardziej opyla się trochę pożyć z oszczędności (jeśli masz) i po prostu odpocząć.

0

Jakbym miał rok szukać pracy w swoim zawodzie to co to za zawód? Energetyk jądrowy?

1

Naprawdę odpisujecie na oczywistą zarzutkę i fantazjowanie autora tematu? Ta składnia + data rejestracji + opisany case = oczywisty, zmyślony shit, który ma pobudzić dyskusje, tylko nie wiem po cholerę. Komuś się bardzo nudzi.
Dajcie spokój.

3

Fajnej pracy może się szuka 6-12 miesięcy ale będąc przyciśniętym do ściany to kwestia dosłownie 2 tyg.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0