Praktyka Nowy Sącz lub zdalna - czy polecacie jakąś firmę?

0

Cześć!

Niedawno rozpocząłem studia magisterskie na kierunku Informatyka, i jak to na studiach bywa trzeba odrobić praktyki całe 480h, dlatego chciałbym trafić w miejsce w którym miałbym możliwość nauczyć się jak najwięcej. I właśnie tutaj pojawia się pytanie, jaką firmę wybrać i czym się kierować? Może ktoś z was miał okazję odbywać praktykę w Nowym Sączu i mógłby polecić jakąś firmę w której sporo się nauczył, bądź aktualnie pracuje i się ciągle rozwija? Osobiście interesuję się głównie stronami internetowymi, aplikacjami webowymi itd. Chciałbym rozwijać się w języku JavaScript i wszystkim z nim związanych, aczkolwiek nie jestem zamknięty na inne technologie, aczkolwiek jedynie z czym miałem styczność to framework Laravel i trochę C#.
Oczywiście przejrzałem wszystkie firmy w mojej miejscowości jak i również ich portfolio , aczkolwiek większość firm jedyne czym się posługuje to Wordpress HTML CSS i JQuery, czy waszym zdaniem warto iść na praktykę do firmy która nie posługuje się innymi technologiami, i po prostu iść żeby mieć styczność z kodem?
Sytuacja z Covidem aktualnie tez nie sprzyja praktykowaniu, także więc może ktoś z was miał styczność z praktykami zdalnymi i może się podzielić wrażeniami, i polecić jakąś firmę która takowych praktyk się podejmuje?

Z góry dziękuję za wszelka pomoc i informacje.

1
Krispi One napisał(a):

Oczywiście przejrzałem wszystkie firmy w mojej miejscowości jak i również ich portfolio , aczkolwiek większość firm jedyne czym się posługuje to Wordpress HTML CSS i JQuery, czy waszym zdaniem warto iść na praktykę do firmy która nie posługuje się innymi technologiami

Jaki masz inny wybór pozostając w swojej miejscowości gdy już wiesz co oferuje i czym się zajmuje 100% firm w okolicy?

Zdalnie wezmą cię bardzo chętnie gdy już będziesz w pełni samodzielnym pracownikiem.

1

Pójdź do większej firmy, będziesz miał większe szanse na zatrudnienie po praktykach. Plus to, że zwykła praca też może być zaliczona na poczet praktyki więc po prostu wysyłaj CV wszędzie gdzie się da

0

Dlaczego nie Kraków? Jest ogromny wybór firm, a i tak większość pracuje zdalnie, więc ewentualny dojazd 1-2 razy w tygodniu nie powinien być problemem.

0

@chalwa: właśnie odnośnie Krakowa to jest ten problem że jakbym chciał tam iść na praktyki to chyba bym musiał się tam przeprowadzić. Dojazd z mojej miejscowości do Krakowa zajmuje 2-2,5h, jeżeli są kroki w Krakowie to trzeba liczyć nawet 3h :D no i w moim przypadku wchodzi w grę tylko dojazd autobusem, bo niestety nie posiadam autka które by wytrzymało takie trasy 2 razy w tygodniu, no i druga kwestia ze było by to dosyć kosztowne ;)

0

Witam, jeżeli szukasz firmy informatycznej na praktyki w nowym sączu to polecam https://e-prom.com.pl/
Na pewno będziesz zadowolony;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1