Firmy IT mające oddziały w PL i USA

0

Czy jest jakieś miejsce gdzie znajdę listę firm, które mają oddziały zarówno w PL jak i USA? Osoby kumate proszę o podawanie nazw takich firm.

Moim marzeniem jest popracować w takiej firmie rok czy dwa w Polsce i potem w ramach transferu na wizie L1 przenieść się do oddziału w Stanach.

2

Weź pod uwagę że w zależności od firmy taka możliwość może istnieć dopiero od poziomu typu staff engineer/director, więc sam fakt że firma ma oddział w polsce nie oznacza że nie traktują cię jak Rajesha któremu zoutsourceowali gówniany projekt.

0
krokiet_z_grzybami napisał(a):

popracować w takiej firmie rok czy dwa w Polsce
...
przenieść się do oddziału w Stanach.

To tak nie działa. Duże relokacje są (były) na zasadzie przenoszenia projektu z kraju do kraju.
Na przykład przenoszenie z Ukrainy do Polski (UE) kompletnego projektu, z ludźmi. To było masowe ok. 5 lat temu.
Z UE (Polska) do USA to jednoosobowe przypadki.
To raczej w Polsce lokuje się projekty bo tanio, a nie przenosi 'utrzymania' do USA.
Last but not least, Polska jest w UE, blisko do Polski dla ludzi z Ukrainy, Białorusi, a tam też są dobrzy specjaliści.

2

Każde większe nie polskie korpo, serio tak ciężko to znaleźć? Intel, Amazon, Cisco, Oracle, Google, Samsung, Akamai i masa innych

0
pre55 napisał(a):

Każde większe nie polskie korpo

OP nie chciał niepolskiego tylko takie które na przykład kasjera w Lidlu relokuje do Niemiec a kasjerkę w Biedronce do Portugalii.

Takie znaleźć, które relokuje na stałe do projektów, programistów z Polski do USA to nie prosta sprawa.
Nie mam na myśli pojedynczych przypadków - bo jemu się udało.

Trump zawiesił wydawanie wiz H1-B, a Biden zapowiedział wznowienie ich wydawania. W USA zniknie chwilowa przerwa w napływie siły roboczej z tanich państw, tańszych od Polski.
Gdyby Trump został na drugą kadencję może by to wyglądało inaczej.

0

Moim marzeniem jest popracować w takiej firmie rok czy dwa w Polsce i potem w ramach transferu na wizie L1 przenieść się do oddziału w Stanach.

no ciekawe (bez żadnych złośliwości czy coś) czy ci ten pomysł siądzie

kojarzę ludzi z mniejszych oddziałów (ok. 100-200 osób w pl) i na pytanie typu "jak tam u was szanse na relokacje" pojawia się banan na twarzy :P

0
WeiXiao napisał(a):

kojarzę ludzi z mniejszych oddziałów (ok. 100-200 osób w pl) i na pytanie typu "jak tam u was szanse na relokacje" pojawia się banan na twarzy :P

Ze swojego biura znam co najmniej kilka osób, które się przeniosły do USA w tym do siedziby w San Jose więc nie wiem czemu się tak niewiarygodnie podchodzi do tego w tym wątku. Oczywiście jak jest się przeciętniakiem czy poniżej to pewnie nie będzie szansy na przeniesienie dopóki nie będzie tam pustego stanowiska na kogoś z danym stackiem, natomiast jak ktoś jest dobry czy bardzo dobry, a tam jest miejsce to czemu nie?

0

@pre55

ależ nie twierdzę że ogólnie nie ma szans na to, bo pewnie są lepsze i gorsze firmy do tego. Ja tylko opisuje przypadek mi znany, gdzie takie coś było dość ciężko do ugrania.

0

Jakie są zalety takiej relokacji nad zwykłym znalezieniem pracy w USA i pojechaniem tam od razu?
Zapotrzebowanie na programistów jest tam chyba duże, a jak już się ma ofertę to wiza nie powinna być problemem?

1

Pracowałem w firmach z HQ w Stanach i jeśli była opcja relokacji to raczej czasowej i na niezbyt fajnych warunkach - np. pracujesz w Stanach z Polską pensją, czyli raczej obliczone na "chcę zobaczyć Stany" niż się tam relokować. Sam nigdy nie drążyłem opcji bo to dziki kraj i nie chciałbym tam mieszkać, ale może jak już się ktoś zdecydował to coś tam się udawało załatwić na miejscu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0