Używam dockera od początku (2013 rok) i Kubernetesa też od początku, bodajże był to 2014 rok. Oczywiście prawie od razu na produkcji, wcześniej napisałem tak jakby swojego kubernetesa (klaster autodiscovery, wewnętrznym DNS, load balancingiem i skalowaniem). Używam klastrów na produkcji od 2 workerów do kilkuset. Mam ponad 12 lat doświadczenia komercyjnego, w programowaniu siedzę od 8 roku życia. :P

Nie wiem co to jest zaawansowane używanie ale mam klaster, nawet kilka, stawiałem na bare metal jak i w cloudzie (GCP, AWS, Azure) na VM i gotowe rozwiązania jak EKS czy AKS. Piszę sobie operatory, schedulery, soft w go korzystający z API kubernetesa. Znam helmy, kustomize, jakieś mniej używane rzeczy (np. napisałem własny Storage Controller i Storage class, który automatycznie tworzy pv jak zrobisz pvc itp.), prometheusa, traefiki, service mesh itp. Co do Dockera to compose, obrazy, multistage buildy, własne obrazy bazowe od zera. Wcześniej używałem LXD i LXC, trochę rkt. Teraz jestem devopsem w małym wycinku wielkiej firmy, ale też programuje, teraz głównie w GO z powodu bardzo łatwego (ale o beznadziejnej dokumentacji) dostępu do API kubernetesa. Do tego własny biznes, trochę zleceń.

EDIT: Do tego mam CKA, polecam. :) CKAD nie mam i nie robiłem, więc się nie wypowiem. Mam też certa z openshifta, też fajny system, ale nie używałem wersji 4, wcześniej 3.X w korporacyjnych środowiskach. :)