Rynek oraz praca backend Pythona deva

0

Jak wygląda rynek i praca w Pythonie jako backend web dev? Znam już podstawy programowania z C# i Javy. Teraz chciałbym wybrać główny język. Tak się wahałem między tymi dwoma i parę dni temu pomyślałem "A czemu nie Python?" Głównie interesują mnie apki webowe ale odskocznią w postaci pracy z danymi też bym nie pogardził. Do Pythona mocno przekonuje mnie ogromna i otwarta społeczność oraz prostota tego języka. Serio, jak się widzi różne dzikie konstrukcję w Javie albo C# to sama przychodzi myśl "Czy naprawdę tego nie da się zrobić prościej?" Od C# zniechęca mnie to, że jest tak mocno związany z MS a to wcale nie przekłada się na jakość, np. MS ma problem z nazwaniem własnych frameworków, ich IDE Visual Studio jest słabsze niż np. to od JetBrains itd. Irytuje mnie to forsowanie Blazora i MVC w dokumentacji. MS próbuje być open soure, ale chyba tak średnio mu to wychodzi. No i mam wrażenie, być może mylne, że społeczność C# jest taka jakby martwa w porównaniu do tej pytongowej.

11

Znowu ten sam dylemat? Każdego dnia, kiedy Ty czytasz n-ty raz o Javie vs C# vs cokolwiek, ktoś właśnie zostaje junior devem.

2

społeczność C# jest taka jakby martwa w porównaniu do tej pytongowej?

Co xD

I jakie forsowanie blazora i mvc, przecież to ty sam wybierasz na czym chcesz projekt oprzeć, czy wystarczy ci WebApi czy może jednak chcesz MVC, czy może jednak desktop albo w drugą stronę i Xamarin. .NET jest bardzo elastycznym językiem, java też, wybierz jeden język i się go po prostu trzymaj zamiast się ciągle zastanawiać :)

7

W ankiecie mam zaznaczyć, która społeczność jest bardziej martwa, czy która nazwa ma najmniej liter?

1
Edelner napisał(a):

Od C# zniechęca mnie to, że jest tak mocno związany z MS a to wcale nie przekłada się na jakość, np. MS ma problem z nazwaniem własnych frameworków,

Nie jestem pewien, czy nazwy frameworków mocno wpływają na jakość języka.

ich IDE Visual Studio jest słabsze niż np. to od JetBrains

Więc czemu nie używać IDE od JetBrains?

MS próbuje być open soure, ale chyba tak średnio mu to wychodzi.

Ok, a skąd taki wniosek?

0

Do Pythona mocno przekonuje mnie ogromna i otwarta społeczność oraz prostota tego języka.

Warto poznać jakiś dynamiczny język skryptowy (jakim jest choćby Python, ale i JS czy Ruby też pod to by się łapały. A dla masochistów Bash), żeby móc szybko coś zakodzić. Język skryptowy może być twoim głównym językiem, ale może być również dodatkiem, w którym sobie będziesz pisał coś na szybko. W każdym razie warto poznać i Pythona i inne języki. A już jak poznasz to i to, to będziesz mógł ocenić, w który chcesz wejść głębiej.

jak się widzi różne dzikie konstrukcję w Javie albo C# to sama przychodzi myśl "Czy naprawdę tego nie da się zrobić prościej?

Po to właśnie wymyślono języki skryptowe (które jednak mają wady, że się zwykle wolniej wykonują + mają gorsze sprawdzanie błędów).

0

Może zróbmy jakieś FAQ, bo to już nty temat z kolei jaki język wybrać będąc juniorem. Wyciągam szklaną kulę z szafy i przepowiadam przyszłość.

3

Kiedy byłem na studiach, miałem wszystkiego po trochu: C, C#, Java, Scala, PHP, JavaScript, Python, SQL. Początkowo też nie wiedziałem co wybrać, jednak w końcu postanowiłem zostać Java devem, bo pojawiły się opowieści o programistach 15k. Było blisko, ale wrzucili mnie w projekt w .NET i tak zostało, a kasa podobna :) Moim zdaniem, wybierając którykolwiek z popularnych stosów technologicznych i będąc w nim dobrym, powinieneś być zadowolony - przynajmniej z zarabianych pieniędzy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0