Jak wyglądają kary dla testerów w B2B?

0

Hej, nie wiem czy tutaj testerzy są w ogóle mile widziani, ale nie wiem gdzie indziej zapytać. Szukam drugiej pracy, mam obecnie z 1,5 roku doświadczenia i stety niestety widzę że zdecydowana większość ofert testerskich to b2b. Ogólnie nawet mi pasuje, nie potrzebuje teraz koniecznie ultrastabilności finansowej, z zusami i podatkami też bym sobie jakoś poradził z pomocą biura rachunkowego, a elastyczność brzmi nawet fajnie, ale przeraża mnie kwestia kar. Z tego co czytałem, te sięgają i setek tysięcy i są za przeróżne rzeczy. Mam trochę doświadczenia, no ale jednak relatywnie mało, boje się że przypadkiem nie wyłapie czegoś przy testach, a potem będzie że z mojej winy jakieś problemy i straty, no i zostane z długami :(

Jakie wielkości mają takie kary zazwyczaj? Wiem że dowolność umów i co umowa to co innego etc., ale jakieś trendy zapewne są. Słyszałem też o OC, ale nie widziałem nigdzie dla testerów, tylko dla programistów.

1

Z tego co czytałem, te sięgają i setek tysięcy i są za przeróżne rzeczy

@reiwun12: Pierwsze słyszę. Chyba, że jakieś małe firmy prowadzące usługi podatności na włamania itp.

2

Na pewno kary byłyby za:

  • Ujawnienie publicznie wewnętrznych danych
  • Złamanie zakazu konkurencji
  • Umyślne działania na szkodę zleceniodawcy

Więc jeśli jesteś normalnym, uczciwym człowiekiem to żadnych kar nie powinno być.

Natomiast czasami na umowie zdarzają się zapisy nawet za

  • Nieumyślne działanie na szkodę zleceniodawcy

No i to już można interpretować na 1000 różnych sposobów. Na pewno ewentualna kara powinna być tu odpowiednio mniejsza (pewnie gdzieś z 10-20k).

0

mam 5x pensji za błąd w sztuce

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1