Zmiana pracy a COVID

0

Jakie macie podejscie do zmiany pracy podczas COVID? Jak patrzycie na oferty B2B? Warto ryzykowac? Planujecie zmiane teraz lub w najblizszych tygodniach/miesiacach wysylac jakies CV? Czy lepiej odpuscic i poczekac co bedzie latem 2021?

1

Chyba nie warto czekać do lata 2021. W ciągu ostatniego miesiąca bez spiny zmieniłem robotę. Jeśli chodzi o oferty dla juniorów, to jest słabo, ale poziom wyżej jest lepiej, przynajmniej w dużych miastach.
Mam też spostrzeżenie, że w niektórych firmach panuje spory bałagan związany ze zdalną pracą i trzeba to wybadać na rozmowie.

1

Zależy ile masz lat doświadczenia i czy mówisz po angielsku. Jeśli tak to jeszcze nigdy nie widziałem tyle ofert za tak wysokie stawki.

2

Popyt stale rośnie a podaż maleje. Być może jest to spowodowane właśnie tym że są niepewne czasy i mniej ludzi podejmuje ryzyko zmiany pracy. Co za tym idzie pracodawcy zaczynają oferować coraz większe stawki no bo w końcu muszą kogoś zatrudnić. Gdyby nie to że dobrze mi tu gdzie jestem i dopiero co kupiłem dom pod hipotekę to sam bym się rozejrzał właśnie ze względu na stawki. Pandemię traktował bym raczej jako atut a nie przeszkodę w tej kwestii.

3

Ooo a gdzie te oferty i ile płacą, bo rozważam zmianę? :D

1
szarotka napisał(a):

Ooo a gdzie te oferty i ile płacą, bo rozważam zmianę? :D

Wszędzie, gdzie nie popatrzysz ;)

0

dla osoby z rokiem doświadczenia przy stacku java+angular może być ciężko ?

1

Ja widzę na przykładzie mojej firmy:

  • wiosna, zablokowana rekrutacja na około 5 miesięcy
  • obecnie rekrutujemy ale wydaje mi się nieco mniej

Co ciekawe firma postanowiła zbudować zespół 100% zdalny (który zostanie zdalny również po COVID). Więc na podstawie próbki o rozmiarze N=1 śmiem twierdzić że sytuacja wróciła do normy.

Jeśli chodzi o ilość spamu od rekruterów to zauważyłem w tym roku olbrzymi spadek liczby zapytań i ogłoszeń przysyłanych do mnie na LN.

Z drugiej strony jak wejdziemy np. tutaj https://justjoin.it/?sort=salary to zarówno stawki (40k+) i ich liczba zapierają dech w piersiach, więc wygląda na to że rynek nadal jest dobry.

Jak zawsze drogi OPie najpierw znajdź pracę, potem rzucaj obecną!

1

Zależy zapewne od "specjalizacji" w ecommerce akurat rozkwit, pełno ogłoszeń.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0