Czy prosić o więcej?

0

Chciałem poprosić o poradę. Dostałem ofertę pracy od pośrednika który zaproponował mi pracę dla innej firmy na stanowisko Middleware Engineer. Z posrednikiem ustaliliśmy jaka kwota mnie zadowala itd. Po kolejnych rozmowach już bezpośrednio z osobami z firmy dostałem ofertę zatrudnienia. Kwota itd. była dokładnie taka jakiej oczekiwałem natomiast stanowisko zmieniło się na Senior Middleware Engineer. Moje pytanie jest takie czy powinienem żądać większych zarobków. Chce tą pracę ale wydaje mi sie, że mogę ugrać coś więcej ale proszę o Wasze zdanie.
Pozdrawiam

5

Moje pytanie jest takie czy powinienem żądać większych zarobków

Żądać to mocne słowo :-)

Zapytać i negocjować oczywiście możesz (w rozumieniu: nie jest to prawnie zakazane), lecz jeśli już dogadaliście się na konkretną stawkę, a Ty nagle chcesz ją zwiększyć wyłącznie dlatego, że w nazwie Twojego stanowiska pojawił się przymiotnik, no to imo możesz tym przedstawić siebie z nie najlepszej strony.

Jeśli wraz ze zmianą nazwy stanowiska zmienił się (czy tam zmieni) i zakres Twoich obowiązków, warto byłoby to przegadać; jeśli jednak chodzi wyłącznie o nazwę, to imo gra nie warta świeczki - najwyżej pójdź po podwyżkę za jakiś czas.

8

Czy na rozmowie była mowa o zakresie obowiązków? Senior najczęściej znaczy, że poza programowaniem masz kilka wymagań:

  • jesteś samodzielny
  • potrafisz zaprojektować kawałek kodu
  • potrafisz nauczyć juniora.

Każda firma jest inna, więc dopytaj o konkretne obowiązki. Jeśli się nie spodziewałeś powyższych a dasz im radę, powiedz, że chcesz za to ileś kasy więcej.

0
Patryk27 napisał(a):

...

Jeśli wraz ze zmianą nazwy stanowiska zmienił się (czy tam zmieni) i zakres Twoich obowiązków, warto byłoby to przegadać; jeśli jednak chodzi wyłącznie o nazwę, to imo gra nie warta świeczki - najwyżej pójdź po podwyżkę za jakiś czas.

No właśnie póki co dostałem info telefoniczne z hrów, a później list intencyjny. Natomiast nie ma żadnych informacji o obowiązkach. Zakladam, że te się nie zmienily.

4

Jeśli uzasadnisz to zmianą nazwy stanowiska to powiedzą, że jednak dadzą Ci middle xD

3

Moim zdaniem nie warto kombinować, o ile obowiązki się nie zmieniły, też nie zaszkodzi o to dopytać przy okazji podpisywania umowy. Tytuły to i tak każda firma ma inaczej, nawet wychodzisz na tym na + bo jakby nie było, w CV "senior" wygląda zacniej niż "".

1

Ale po co pieniądze? Sam tytuł Seniora wystarczy! Pieniędzy nie wpiszesz do CV.

1

O wypłatę się nie prosi tylko ją jasno ustala. Ty ją ustaliłeś i się zgadza, więc niby spoko.

1

Nic nie dostaniesz, daj sobie spokój. Co to w ogóle za argumentacja xd

1

Jezeli rzeczywiscie uwazasz ze twoje umiejetnosci sa na poziomie seniorskim to ja bym uderzal, ale widzialem oferty seniorskie bez wymaganego doswiadczenia takze tego. Poza tym to troche niepowazna firma chyba. Zreszta sama nazwa stanowiska to niewiele mowi. Dopytal bym co bede robil najpierw.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1