Zadania rekrutacyjne - poprawki po wysłaniu zadania

0

Zakładając, że dostaliście do wykonania zadanie rekrutacyjne, które następnie realizujecie i wysyłacie do firmy do której aplikujecie. Po 1-2 dniu jednak przeglądacie ten kod i widzicie, że pewną część kodu można było napisać lepiej. Czy wtedy dorzucacie takie zmiany i informujecie o tym odpowiednie osoby czy dajecie sobie z tym spokój?
Czy nie jest to wtedy jakoś mało poważne, że kandydat 1-2 dni po wysłaniu zadania poprawia kod aplikacji? Mówię o samym kodzie, funkcjonalność pozostaje taka sama.

5
kacon37 napisał(a):

Czy nie jest to wtedy jakoś mało poważne, że kandydat 1-2 dni po wysłaniu zadania poprawia kod aplikacji?

Owszem, jest.

6

Nie dosłałbym poprawionego. Jak już to bym się przygotował na rozmowę w kolejnym etapie i jak by omawiali zadanie to wtedy można z punktować że to mogłeś w sumie zrobić tak i by było lepiej.

0

Ja zrobiłem tak ostatnio że jako rozwiazanie wysyłałem link do githuba z projektem Nastpnego dnia zauważyłem dwa problemy i zaktualizowałem githuba tylko. Czy to widzieli nie wiem. Ale to lepsze niż informowanie o poprawkach po fakcie jak sierotka marysia :D

6

Zależy na kogo trafisz z drugiej strony. Jeden to uzna za plus, drugi za minus a trzeci zignoruje. Na takie pytania nigdy nie ma dobrej odpowiedzi. Ja na przykład bym to odebrał na plus, bo komuś zależy, a zawsze lubię pracować z osobami, którym zależy bo braki można nadrobić, a osobowość zmienić trudno.

0

tak, dosłałbym poprawione z zwięzłym komentarzem.

3

To jest mega normalne, że jak się wraca do kodu, to widzi się, że coś można było zrobić lepiej albo znajduje błąd. Dlatego jak już oddaję zadanie to do niego nie wracam :D
Jeżeli to ma duże znaczenie dla działania programu (coś co potencjalnie może cie zdyskwalifikować) to wrzuciłabym commita i wysłała informację mailem. Jeżeli nie i to tylko kosmetyka, olej i podczas rozmowy powiedz, że w międzyczasie jak zajrzałęś to widzisz, że można to było zrobić lepiej.

1

No myślę, że na plus właśnie, bo cały czas analizujesz swój kod i poprawiasz a nie wrzuciłeś do CV i elo,

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1