Aplikowanie na stanowisko Frontendowca w innej technologii?

0

Cześć, zastanawiam się jak wygląda sytuacja z "przebranżowieniem" się. Powiedzmy, że ktoś posiada X lat doświadczenia na stanowisku frontendowca, w firmie używany jest framework Angular. Jak to jest z aplikowaniem na stanowisko frontendowca z React.js mając komercyjne doświadczenie tylko w Angularze, a nauka React odbywała się na własną rękę? Chodzi mi o to czy po kilkuletnim doświadczeniu w innym frameworku, czy bilbiotece trzeba wracać na stanowisko Junior czy wygląda to inaczej?

2

Wygląda to tak jak się z pracodawcą dogadasz.

Serio, różnie bywa.

6

Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie.
Jak są sztywni służbiści to powiedzą że na seniora trzeba 5+ lat doświadczenia nawet jak framework/biblioteka nie ma 5 lat.
Jak trochę myślą to powinni się zgodzić, ewentualnie będą chcieli trochę zbić stawkę (mid zamiast senior)
Tyle mówi moja szklana kula, ale jak będzie naprawdę to nit nie wie :(

1

W obrębie frontendu to na pewno nie wrócisz na juniora. A nawet jak ktoś to zaproponuje to chyba tylko jakiś Janusz. Inaczej mogłoby to wyglądać jakbyś w Jave chciał uderzyć. Nie zapominajmy że Angular czy React to tylko framework/biblioteka a JavaScript to JavaScript. Jak znasz Angulara to Reacta tez ogarniesz. Z reszta, jak to jest korpo to zdarza się że kończy się projekt w Angularze i lądujesz w projekcie z Reactem..

2

Zależy od firmy. Po tym też poznasz dobrą firmę, gdzie umożliwi Ci pracę w jakimś frameworku, jeśli masz doświadczenie w innym. Wiadomo, że czasem potrzeba kogoś na już i ważne, żeby ogarniał cały ecosystem Angulara / Vue / Reacta, ale jednak jeśli zatrudniają Cię długoterminowo to wg mnie to bez znaczenia jeśli masz podstawy z każdego i dobrze znasz JS'a / TS'a. Mnie się tak udało właśnie przeskoczyć na Reacta, gdzie 5 lat pisałem komercyjnie tylko w Angularze, a tylko na boku robiłem sobie coś w React'cie i zobaczę co z tego wyjdzie (zmiana na wyższe stanowisko i większe pieniądze).

2

Moim zdaniem sprawa jest dość prosta - jeśli Twoje seniority opiera się o operowanie frameworkiem to z grubsza spadasz o jeden poziom w dół. Czyli np. będąc seniorem Angulara jesteś po miesiącu nauki pewnie midem Reacta. Jeśli natomiast masz prawdziwego seniora to w sumie jesteś framework-agnostick. Tak wiem trudno to określić samodzielnie.

W żadnym przypadku nie potrafię sobie wyobrazić przejścia z seniora na juniora tylko z powodu zmiany narzędzia, no chyba, że ktoś był seniorem w 1 osobwej agancji, a przechodzi do normalnej firmy.

Ważny jest też czynnik zapotrzebowania - jeśli w danej technologii nie ma dostępnych ludzi to firmy (zwłaszca większe, którą muszą zatrudnić X ludzi) są skłonne zatrudnić kogoś kto rokuje szybkie doszkolenie i przepłacić mu przez kilka miesięcy.
No i tu dochodzimy do kolejnej rzeczy - jak umiesz się sprzedać bo w sumie po czym innym mają Cię ocenić ;-)

Reasumując spróbuj i zobacz co będzie ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0