Szukanie pracy zdalnej 100% - jaki odzew?

0

Czy szukaliście kiedyś pracy zdalnej 100%? Jaki mieliście odzew?

0

2 na 2 - obie oferty ostatecznie odrzuciłem; jedna dla jakiegoś startupu, druga przez pośrednika dla klienta z USA

0

Słabo, ostatnio o tym pisałem tutaj Trudno o 100% remote dla fullstacka z .net

Jest jednak sporo firm, które pozwalają na pracę zdalną z okazji covidu do końca roku, a później się zobaczy.

2

Zaraz stuknie 6 lat pracy na full time od zawsze zdalnie.

0

Temat był już wiele razy poruszany. Wszystko zależy od stacku i doświadczenia. Dla przykładu w PHP praktycznie wszystkie oferty 15-20k+ mają opcję full remote. Patrząc po js/node również sporo oferty dla mid/senior są z opcją remote. Java/C# relatywnie mało względem chętnych więc dość trudno się załapać.

Pracując w PHP ostatnio dostałem ciekawą ofertę full remote - wysłałem testowo 3 CV na zaczepki na Linked In, żeby zorientować się ja teraz wygląda rynek. Po tygodniu miałem kolejną ofertę na stole, drugą którą też miałbym na stole, ale była jeszcze jedna rozmowa dla formalności, do której już nie przystąpiłem bo zdecydowałem się na jedną z tych 2 ofert, które miałem. W przypadku ostatniej firmy dostałem odpowiedź, że rekrutacja się skończyła i moja kandydatura nie byłą rozpatrywana (to było przez kontraktownię) - czyli pewnie moja kandydatura nie podeszła/za mało zostało dla kontraktowni ;-). Tak wiec widać, że w PHP z pracą zdalną nie ma żadnych problemów. Mam znajomych frotendowców, którzy też szybko dostali pracę full remote.

1

Odzew jest taki sam jak w przypadku normalnych ofert, po prostu tych ofert jest trochę mniej, bo już na wstępie filtruję ogłoszenia w ten sposób, żeby tylko 100% zdalnie mi się pojawiały :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1