Rekrutacja- junior

Odpowiedz Nowy wątek
2020-09-15 23:07

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 2 dni temu

0

Hej!Ostatnio pisałem o możliwościach pracy jako junior tuż zaraz po dwumiesięcznym stażu : Aplikacja na juniora i wymagania .
Natomiast teraz chciałbym spróbować swoich sił i do października aplikować do firm.Jak przygotować CV?Z mojego doświadczenia już wiem że na staż CV wygląda inaczej bo 90% odrzucało mnie bez możliwości rozmowy albo czasami nawet testu.A winą było to że nie umieściłem działań w kołach naukowych, konferencjach, głowne projekty i jego plan, tehchnologie - jedynie tak bez szczegółów wspomniałem na początku.Mało tego, zamiescilem linka go githuba i linkedIn i łudziłem się ze zerkną a tutaj w firmach podobno nie ma na to czasu.Pomimo bardzo dobrego wyniku zostałem odrzucony.W tym CV wylistowałem umiejętności np "Command of additional frameworks of Java, platforms and technologies,including Spring, Hibernate, - Very good knowledge of MVC and MVP design patterns, TDD technique and Git version control system".Jedyna firma mi odpisała i HRka zasugerowała zmiany, troszke doradziła.Zamieszczę zresztą oba CV.Ja Was proszę o pomoc i ocene : zalezy mi się dostać na juniora i nie wiem czy CV ma wyglądać inaczej(HRka mówiła że takie wylistowanie pasuje bardziej od juniora i wyżej bo mają obawy że stażysta może coś przesadzać- no bo mają prawo do tego jak najbardziej :) :) ).
Bardzo proszę o pomoc ;)

Jejku. Po co komu wiedziec gdzie mieszkasz i kiedy sie urodziles? - stivens 2020-09-15 23:29
No i piszesz ze byc moze English C1 a nie wyglada - stivens 2020-09-15 23:31
Na GitHubie masz w opisie "I will come stranger !", tak miało być? To nie jest literówka stronger->stranger? - rgawron 2020-09-16 19:21

Pozostało 580 znaków

2020-09-15 23:54

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 1 minuta temu

Lokalizacja: Kraków

6

Od czego by tu zacząć...

 • Zdjęcie wygląda, jakby było ze starej legitymacji albo jakbyś robił je po taniości u tego akademikowego fotografa m.in. od kart mieszkańca - nierówne tło i w ogóle
 • Tak jak mówił @stivens nie musisz podawać pełnego adresu, tym bardziej jeśli Twój adres to akademiki AGH :D
 • Dziwaczne przerwy np. między informacjami kontaktowymi - raz większe, raz mniejsze, wolna amerykanka
 • Bylejakość - raz dodajesz spację przed dwukropkiem, innym razem nie, w ogóle same dwukropki w zasadzie niepotrzebne. W zdaniach też miejscami brakuje spacji, lub są spacje przed znakami interpunkcyjnymi
 • Niby English proficient B2 / C1, a CV napisane w taki sposób, jakby jednak było naciągane communicative B1. Ciężko nawet wskazać gdzie są błędy - po prostu całość brzmi źle i jest najeżona błędami, niedoróbkami itp. Niektóre zdania brzmią trochę tak, jakbyś w połowie postanowił napisać je inaczej, ale początek zostawił niezmieniony
 • Zamieściłeś baaaaardzo odważne stwierdzenia w tym CV. Great expertise w MySQL z 2 miesiącami doświadczenia i prawdopodobnie +/- na drugim roku studiów? Uwierz mi, nie chcesz, żeby na rozmowie technicznej pozwolili Ci to udowodnić ;)
 • Link do Github na niebiesko, do LinkedIn na czarno, w dodatku mam wrażenie że oba mają inny font (szeryfowy - zwróć uwagę na poziome kreski na końcach pionowych linii) niż reszta tekstu w CV
 • Jak już mówimy o Github, to podsumowanie jest bardzo dziwne i również brzmi słabo
 • Po co ta pusta druga strona?

Nie znam się, ale się wypowiem

Pozostało 580 znaków

2020-09-16 00:10

Rejestracja: 4 miesiące temu

Ostatnio: 1 godzina temu

0

Ten angielski na prawdę coś cienko, tyle błędów. Po drugie za dużo tam masz informacji.
Usu experience, bo go nie masz daj na góre AGH, żeby wszyscy wiedzieli z kim maja do czynienia.
Z projektow tylko ten smogathion zostaw. Usun kazde very good, bo na pewno nie jest very good.

Pozostało 580 znaków

2020-09-16 00:19

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 8 godzin temu

2

Driving license category B - ja mam patent sternika motorowodnego ale w CV tego nie wpisałem
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie - jak CV po angielsku to się tego trzymaj
Great expertise in relational database(MySQL) - zero doświadczenia komercyjnego i Great expertise
proficient B2 / C1- proficient to jest C2

edytowany 1x, ostatnio: mechanix, 2020-09-16 00:24
Z tego co pamiętam ze średniej to nazwy szkół piszemy w oryginalnej formie i nie tłumaczymy ich na EN jeśli oficjalnie nie są przetłumaczone. - purrll 2020-09-16 09:33
@purrll: AGH ma oficjalną międzynarodową nazwę ;) - Shalom 2020-09-16 11:00

Pozostało 580 znaków

2020-09-16 00:37

Rejestracja: 3 miesiące temu

Ostatnio: 5 godzin temu

1

Całym problem z dobrym CV polega na tym, że musisz trafić nie do jednego, ale do dwóch skrajnie różnych typów osób:

HRka - Ładna, miła, jeśli chodzi o technologię, to zazwyczaj ogranicza się do znajomości nazw. W większości przypadków kobieta. Chce wiedzieć czy lubisz grać w squasha. Nie może się doczekać, żeby mieć z tobą a little talk in english. Lubi certyfikaty, dyplomy i inne papierki. Nie kuma jak w rok można zrobić 2 lata doświadczenia.

TechLead/Manager/Senior Dev - Tutaj jet wiele podtypów, ale tak +/-. Chce zatrudnić kogoś kto zrobi robotę i ewentualnie wniesie do teamu jakieś pozytywne wartości. Jest zainteresowany twoim hands-on experience. Chce się upewnić, że jesteś samodzielny i nie będziesz spowalniał teamu. Doceni, że się interesujesz zaawansowanymi zagadnieniami danej technologii i chcesz się rozwijać. Chętnie wzniesie toast za dobre praktyki pisania kodu i przemyślaną architekturę. Ale może się trafić buc, który siedzi w jednym projekcie od X lat i będzie oczekiwał od Ciebie pisania z palca tego co jemu wydaje się oczywiste albo stosowania konwencji nazewniczej, która akurat w tym jego projekcie jest.

Ja bym dał nazwy technologii i narzędzi grubą czcionką i może trochę większe odstępy linii, tekst się zlewa w jedną całość. Spróbuj też na innych czcionkach i popytaj ludzi wokół czy lepiej wygląda. W moim odczuciu umieszczanie zdjęcia i daty urodzenia w CV, jest troszkę jak próba flirtowania z kelnerką. Dodaj spacje za kropkami jak zaczynasz nowe zdanie. Daj tekst do sprawdzenia komuś kto wyłapie błędy w konstrukcjach gramatycznych.

edytowany 2x, ostatnio: michal377, 2020-09-16 00:37

Pozostało 580 znaków

2020-09-16 08:42

Rejestracja: 6 lat temu

Ostatnio: 54 minuty temu

Lokalizacja: Nowa Ruda

1
mechanix napisał(a):

Driving license category B - ja mam patent sternika motorowodnego ale w CV tego nie wpisałem

Akurat informacja o posiadanym prawo jazdy wcale nie jest zła w cv. Łódką nigdzie Cie nie wyślą a samochodem już prędziej.

W żegludze to nie taka nieprzydatna informacja. :P Tam też są stanowiska IT. - Satanistyczny Awatar 2020-09-16 09:13
przydatna.... na programistę nie ale mamy stanowisko dla wdrożeniowca - Miang 2020-09-16 11:03

Pozostało 580 znaków

2020-09-16 09:06
Moderator Kariera

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 4 minuty temu

Lokalizacja: Poznań

4

Po mieście lepiej jest wziąć ubera, zapłacić 15 PLN i się nie chrzanić z szukaniem miejsca do parkowania, opłacaniem polis, przeglądów, ubezpieczeń itp. Wiele firm które znam tak właśnie działa - rezygnują z samochodów służbowych dla adminów/informatyków, a jak jest (rzadko) potrzeba podjechania do klienta, to biorą taxi albo Uber.

A z kolei na dłuższy wyjazd to lepiej kolesia wysłać PKP/samolotem. Przynajmniej trochę odpocznie, w podróży może popracować. A jadąc autem to cały czas podróży poświęca na prowadzenie, do tego po paru godzinach jest zmęczony jazdą i w ten sposób tracimy dzień.

W każdym razie, wracając do głównego wątku - prawo jazdy bym umieścił aplikując na handlowca albo pracownika serwisu, który cały czas jeździ po klientach. Ale w przypadku programisty nie jest to istotne. Owszem, nie zaszkodzi, ale też za bardzo nie pomoże. Zresztą powiedzmy sobie szczerze - aktualnie z 90% (jak nie więcej) ludzi ma prawko, więc nie jest to jakieś wybitne osiągnięcie.


Naczelny forumowy hejter Apple

That game of life is hard to play, I'm gonna lose it anyway
The losing card I'll someday lay, So this is all I have to say

Pozostało 580 znaków

2020-09-16 11:11
Moderator

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 2 godziny temu

2

Z tym angielskim to dojebałeś trochę xD Szczególnie widoczne jest niezrozumienie jak stosuje się for, from i since w określeniu czasu od kiedy i jak długo coś robisz.
Ale wracając do CV:

 1. Za dużo lania wody. Nikogo specjalnie nie obchodzi historia twojego życia. Tak samo pisanie Technologies: jest zbędne, bo każdy wie co to za lista.
 2. Ja dałbym zarówno jakąś listę projektów jak i listę skondensowanych skillsów. Przy czym wybierz 1-2 ciekawe/duże projekty i opisz na zasadzie:
  Nazwa czas od do
  Jedno zdanie o co chodzi w projekcie
  Lista technologii
 3. Skillsy dziel ze względu na to jak ktoś potem tą listę przegląda. Jak szukam javowca to chciałbym widzieć:
  Java: Java 15, Spring 5 (Boot, MVC, Data, Security...), JPA, ...

A nie łowić poszczególne elementy z różnych miejsc, bo ktoś postanowił w jednym punkcie wypisać wszystkie znane języki, w innym punkcie wszystkie znane frameworki itd. Mało kogo interesuje że znasz C, Jave, Haskella, Cobola i brainfucka, bo zwykle interesuje ich 1 może 2 języki.

 1. Bardzo uważałbym z pisaniem że się jest ekspertem, bo ktoś to potem na rozmowie może zweryfikować ;)

Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

2020-09-16 12:36

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 2 dni temu

0

mugshot, margin-right na 1 rzut oka

Pozostało 580 znaków

2020-09-16 13:00

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 43 sekundy temu

Lokalizacja: Warszawa

0
Jan943 napisał(a):

Hej!Ostatnio pisałem o możliwościach pracy jako junior tuż zaraz po dwumiesięcznym stażu : Aplikacja na juniora i wymagania .
Natomiast teraz chciałbym spróbować swoich sił i do października aplikować do firm.Jak przygotować CV?

To znaczy, że już wiesz, że po tym dwumiesięcznym stażu nie dostaniesz propozycji zostania w firmie?


"Ktoś sobie uświadomił, że pisał pod pseudonimem rzeczy, które lepiej żeby w firmie nie wypatrzyli :-)"
"Kiedy wiedzieć czy zacząć nauke Springa? bo w czystej Javie to nic ciekawego nie zrobie chyba"

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0