Rekrutacja- junior

0

Hej!Ostatnio pisałem o możliwościach pracy jako junior tuż zaraz po dwumiesięcznym stażu : https://4programmers.net/Foru[...]ikacja_na_juniora_i_wymagania .
Natomiast teraz chciałbym spróbować swoich sił i do października aplikować do firm.Jak przygotować CV?Z mojego doświadczenia już wiem że na staż CV wygląda inaczej bo 90% odrzucało mnie bez możliwości rozmowy albo czasami nawet testu.A winą było to że nie umieściłem działań w kołach naukowych, konferencjach, głowne projekty i jego plan, tehchnologie - jedynie tak bez szczegółów wspomniałem na początku.Mało tego, zamiescilem linka go githuba i linkedIn i łudziłem się ze zerkną a tutaj w firmach podobno nie ma na to czasu.Pomimo bardzo dobrego wyniku zostałem odrzucony.W tym CV wylistowałem umiejętności np "Command of additional frameworks of Java, platforms and technologies,including Spring, Hibernate, - Very good knowledge of MVC and MVP design patterns, TDD technique and Git version control system".Jedyna firma mi odpisała i HRka zasugerowała zmiany, troszke doradziła.Zamieszczę zresztą oba CV.Ja Was proszę o pomoc i ocene : zalezy mi się dostać na juniora i nie wiem czy CV ma wyglądać inaczej(HRka mówiła że takie wylistowanie pasuje bardziej od juniora i wyżej bo mają obawy że stażysta może coś przesadzać- no bo mają prawo do tego jak najbardziej :) :) ).
Bardzo proszę o pomoc ;)

7

Od czego by tu zacząć...

 • Zdjęcie wygląda, jakby było ze starej legitymacji albo jakbyś robił je po taniości u tego akademikowego fotografa m.in. od kart mieszkańca - nierówne tło i w ogóle
 • Tak jak mówił @stivens nie musisz podawać pełnego adresu, tym bardziej jeśli Twój adres to akademiki AGH :D
 • Dziwaczne przerwy np. między informacjami kontaktowymi - raz większe, raz mniejsze, wolna amerykanka
 • Bylejakość - raz dodajesz spację przed dwukropkiem, innym razem nie, w ogóle same dwukropki w zasadzie niepotrzebne. W zdaniach też miejscami brakuje spacji, lub są spacje przed znakami interpunkcyjnymi
 • Niby English proficient B2 / C1, a CV napisane w taki sposób, jakby jednak było naciągane communicative B1. Ciężko nawet wskazać gdzie są błędy - po prostu całość brzmi źle i jest najeżona błędami, niedoróbkami itp. Niektóre zdania brzmią trochę tak, jakbyś w połowie postanowił napisać je inaczej, ale początek zostawił niezmieniony
 • Zamieściłeś baaaaardzo odważne stwierdzenia w tym CV. Great expertise w MySQL z 2 miesiącami doświadczenia i prawdopodobnie +/- na drugim roku studiów? Uwierz mi, nie chcesz, żeby na rozmowie technicznej pozwolili Ci to udowodnić ;)
 • Link do Github na niebiesko, do LinkedIn na czarno, w dodatku mam wrażenie że oba mają inny font (szeryfowy - zwróć uwagę na poziome kreski na końcach pionowych linii) niż reszta tekstu w CV
 • Jak już mówimy o Github, to podsumowanie jest bardzo dziwne i również brzmi słabo
 • Po co ta pusta druga strona?
0

Ten angielski na prawdę coś cienko, tyle błędów. Po drugie za dużo tam masz informacji.
Usu experience, bo go nie masz daj na góre AGH, żeby wszyscy wiedzieli z kim maja do czynienia.
Z projektow tylko ten smogathion zostaw. Usun kazde very good, bo na pewno nie jest very good.

2

Driving license category B - ja mam patent sternika motorowodnego ale w CV tego nie wpisałem
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie - jak CV po angielsku to się tego trzymaj
Great expertise in relational database(MySQL) - zero doświadczenia komercyjnego i Great expertise
proficient B2 / C1- proficient to jest C2

1

Całym problem z dobrym CV polega na tym, że musisz trafić nie do jednego, ale do dwóch skrajnie różnych typów osób:

HRka - Ładna, miła, jeśli chodzi o technologię, to zazwyczaj ogranicza się do znajomości nazw. W większości przypadków kobieta. Chce wiedzieć czy lubisz grać w squasha. Nie może się doczekać, żeby mieć z tobą a little talk in english. Lubi certyfikaty, dyplomy i inne papierki. Nie kuma jak w rok można zrobić 2 lata doświadczenia.

TechLead/Manager/Senior Dev - Tutaj jet wiele podtypów, ale tak +/-. Chce zatrudnić kogoś kto zrobi robotę i ewentualnie wniesie do teamu jakieś pozytywne wartości. Jest zainteresowany twoim hands-on experience. Chce się upewnić, że jesteś samodzielny i nie będziesz spowalniał teamu. Doceni, że się interesujesz zaawansowanymi zagadnieniami danej technologii i chcesz się rozwijać. Chętnie wzniesie toast za dobre praktyki pisania kodu i przemyślaną architekturę. Ale może się trafić buc, który siedzi w jednym projekcie od X lat i będzie oczekiwał od Ciebie pisania z palca tego co jemu wydaje się oczywiste albo stosowania konwencji nazewniczej, która akurat w tym jego projekcie jest.

Ja bym dał nazwy technologii i narzędzi grubą czcionką i może trochę większe odstępy linii, tekst się zlewa w jedną całość. Spróbuj też na innych czcionkach i popytaj ludzi wokół czy lepiej wygląda. W moim odczuciu umieszczanie zdjęcia i daty urodzenia w CV, jest troszkę jak próba flirtowania z kelnerką. Dodaj spacje za kropkami jak zaczynasz nowe zdanie. Daj tekst do sprawdzenia komuś kto wyłapie błędy w konstrukcjach gramatycznych.

1
mechanix napisał(a):

Driving license category B - ja mam patent sternika motorowodnego ale w CV tego nie wpisałem

Akurat informacja o posiadanym prawo jazdy wcale nie jest zła w cv. Łódką nigdzie Cie nie wyślą a samochodem już prędziej.

4

Po mieście lepiej jest wziąć ubera, zapłacić 15 PLN i się nie chrzanić z szukaniem miejsca do parkowania, opłacaniem polis, przeglądów, ubezpieczeń itp. Wiele firm które znam tak właśnie działa - rezygnują z samochodów służbowych dla adminów/informatyków, a jak jest (rzadko) potrzeba podjechania do klienta, to biorą taxi albo Uber.

A z kolei na dłuższy wyjazd to lepiej kolesia wysłać PKP/samolotem. Przynajmniej trochę odpocznie, w podróży może popracować. A jadąc autem to cały czas podróży poświęca na prowadzenie, do tego po paru godzinach jest zmęczony jazdą i w ten sposób tracimy dzień.

W każdym razie, wracając do głównego wątku - prawo jazdy bym umieścił aplikując na handlowca albo pracownika serwisu, który cały czas jeździ po klientach. Ale w przypadku programisty nie jest to istotne. Owszem, nie zaszkodzi, ale też za bardzo nie pomoże. Zresztą powiedzmy sobie szczerze - aktualnie z 90% (jak nie więcej) ludzi ma prawko, więc nie jest to jakieś wybitne osiągnięcie.

2

Z tym angielskim to dojebałeś trochę xD Szczególnie widoczne jest niezrozumienie jak stosuje się for, from i since w określeniu czasu od kiedy i jak długo coś robisz.
Ale wracając do CV:

 1. Za dużo lania wody. Nikogo specjalnie nie obchodzi historia twojego życia. Tak samo pisanie Technologies: jest zbędne, bo każdy wie co to za lista.
 2. Ja dałbym zarówno jakąś listę projektów jak i listę skondensowanych skillsów. Przy czym wybierz 1-2 ciekawe/duże projekty i opisz na zasadzie:
  Nazwa czas od do
  Jedno zdanie o co chodzi w projekcie
  Lista technologii
 3. Skillsy dziel ze względu na to jak ktoś potem tą listę przegląda. Jak szukam javowca to chciałbym widzieć:
  Java: Java 15, Spring 5 (Boot, MVC, Data, Security...), JPA, ...

A nie łowić poszczególne elementy z różnych miejsc, bo ktoś postanowił w jednym punkcie wypisać wszystkie znane języki, w innym punkcie wszystkie znane frameworki itd. Mało kogo interesuje że znasz C, Jave, Haskella, Cobola i brainfucka, bo zwykle interesuje ich 1 może 2 języki.

 1. Bardzo uważałbym z pisaniem że się jest ekspertem, bo ktoś to potem na rozmowie może zweryfikować ;)
0

mugshot, margin-right na 1 rzut oka

0
Jan943 napisał(a):

Hej!Ostatnio pisałem o możliwościach pracy jako junior tuż zaraz po dwumiesięcznym stażu : https://4programmers.net/Foru[...]ikacja_na_juniora_i_wymagania .
Natomiast teraz chciałbym spróbować swoich sił i do października aplikować do firm.Jak przygotować CV?

To znaczy, że już wiesz, że po tym dwumiesięcznym stażu nie dostaniesz propozycji zostania w firmie?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0